На 2011 рік на розвиток АПК Львівщини планується витратити 31,75 млн грн

Економіка22 грудня 20101840

У 2011 році планується скоротити кількість обласних підпрограм з розвитку АПК Львівщини. Про це повідомив 22 грудня на засіданні постійної комісії Львівської облради з розвитку села і АПК начальник Головного управління агропромислового комплексу Дмитро Мороз.

Так, за його словами, у проекті пропонується забезпечити комплексну програму з підтримки молочного та м’ясного скотарства (передбачені кошти – 23,5 млн грн), програму з підтримки рослинництва (1,6 млн грн), програму з підтримки виставкової діяльності (300 тис. грн), програму з комунального лісного господарства (4,85 млн грн), а також програму "Власний дім" (1,5 млн грн).

Загалом, за словами Мороза, ці програми передбачатимуть фінансування у розмірі 31,75 млн грн, 25,1 млн грн з яких надійдуть із загального фонду, а близько 6 млн – зі спеціальних фондів.

Натомість також присутній на засіданні комісії заступник голови постійної комісії ЛОР з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Степан Кубів наголосив, що у наступному бюджеті діятимуть нові принципи, зокрема принцип податкової децентралізації, принцип зрозумілості і прозорості структури видатків та принцип збалансування місцевих бюджетів.

Відтак Кубів закликав при плануванні програми з розвитку АПК спрямувати кошти на 2-3 програми, що справді дають ефект.

Натомість голова комісії з розвитку села і АПК Петро Пешко наголосив: "Я розумію, що цього року пасок треба буде затягнути, але щоб це не було за рахунок агропромислового комплексу".

Дмитро Мороз у свою чергу зазначив, що якби фінансування АПК у Львівській області було на такому ж рівні, як, до прикладу, при підтримці польського АПК з боку ЄС, то на це було б спрямовано 1,8 млрд грн.

Окрім того, на засіданні комісії було вказано на неефективне виконання низки підпрограм у 2010 році – так, підпрограму з розвитку рослинництва було передбачено фінансування в розмірі 1,41 млн грн, а профінансовано було лише 502 тис. грн, – повідомив Мороз.

Аритмічність фінансування майже усіх підпрограм – зокрема, по вказаній підпрограмі з розвитку рослинництва за перших 9 місяців 2010 року було профінансовано 6,3%, а станом на грудень цього року – уже більше 40% - Мороз пояснив тим, що кошти на фінансування програм надійшли лише у вересні.

За інформацією поданої на засідання комісії, у 2010 році Львівська область отримала на розвиток АПК 29,5 млн грн, з яких – 23,7 млн грн з держбюджету та 5,8 млн грн – з обласного.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук