На аукціоні  Phillips встановили новий ціновий рекорд українського фото
Культура

На аукціоні Phillips встановили новий ціновий рекорд українського фото

К.С., 17 лютого 2015 1729 0
фото ELLE.ua
Серія "Апокаліпсис у мистецтві"

Українські митці  Віталій та Олени Васильєви встановили новий ціновий рекорд українського мистецтва на аукціоні Phillips у Лондоні. Серія з 16 фотографій "Апокаліпсис у мистецтві" була проданий за $205 785, пише ELLE.ua.

"Апокаліпсис у мистецтві" – це концептуальний проект, який змальовує найзначніші музеї сучасного мистецтва у світі в декораціях природних катаклізмів. Роботи є точними копіями музейних будівель, сфотографованими в реальних локаціях. Прем'єра проекту відбулася в рамках офіційної програми 14-ї Венеціанської архітектурної бієнале у червні 2014 року, де інсталяція Васильєвих "Апокаліпсис у мистецтві" стала частиною групової міжнародної виставки "Час Простір Існування". Тоді серія містила зображення п'яти музеїв - галереї Тейт Модерн у Лондоні, Центру Помпіду в Парижі, Музею Соломона Гуггенхайма і Нового музею в Нью-Йорку, а також Музею сучасного мистецтва в Нітерої (Ріо-де-Жанейро).

Відтоді серія поповнилася фотографіями, які зображують венеціанський центр сучасного мистецтва Франсуа Піно Пунта делла Догана. У 2014 році Пунта делла Догана також став об'єктом інтелектуальної інсталяції Віталія та Олени Васильєвих INSPIRED, йдеться у повідомленні.

Загалом протягом лютневого аукціону сучасного мистецтва Phillips уперше за кілька років було продано понад 90% лотів, сумарна виручка склала $32.350.600. Топ-лотом торгів стала скульптурна інсталяція китайського художника-дисидента Ай Вейвея Circle of Animals / Zodiac Heads, куплена за $4,4 млн.

"Апокаліпсис в мистецтві" Віталія та Олени Васильєвих посів 3-е місце в топ-10 продажів Денної секції торгів.

Раніше на аукціоні Рhillips Under the Influence, де було представлено 16 робіт чотирнадцяти українських художників. Найдорожчими лотами виявилися роботи Анатолія Криволапа та тих таки Віталія та Олени Васильєвих. Живопис Криволапа "Без назви" із серії "Український мотив", яка була продана колекціонерові зі США за $107,5 тис, що вдвічі перевищило попередню оцінку лота. За таку ж ціну пішла з молотка фотографія Васильєвих "Центр Жоржа Помпіду" із серії "Апокаліпсис в мистецтві". Цей результат перевищив верхній естімейт роботи більш ніж у 8 разів.

Віталій та Олена Васильєви - сімейна пара художників, які пройшли харківську школу фотографії, що знімають для журналів Vogue, Stern і Spiegel. Вони живуть у Києві та Мюнхені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук