На Буковині вдвічі побільшало зловживань монопольним становищем
За вісім місяців на Буковині припинено 55 порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Це вдвічі більше, ніж торік.
Про це повідомив під час апаратної наради голова обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віктор Мотуляк. Зокрема, він відзначив, що обласне територіальне відділення АМКУ постійно відстежує, щоб на регіональних ринках суб’єкти господарювання не зловживали монопольним становищем шляхом обмеження конкуренції, встановлення економічно необґрунтованих цін на товари та послуги. Так, адміністративна колегія територіального відділення припинила 29 порушень конкурентного законодавства у вигляді зловживання монопольним становищем. Найбільші штрафні санкції застосовані до Товариства з обмеженою відповідальністю “Альфа-Петроль”, яке є одним із найбільших операторів нафтопродуктів на Буковині і необґрунтовано завищувало ціни на нафтопродукти, - поінформували ZAXID.NET у прес-службі Чернівецького обласного відділення АМКУ.
Щодо антиконкурентних змов Віктор Мотуляк відзначив, що територіальне відділення виявляє таких змов найбільше між суб’єктами господарювання, які брали участь в тендерах на закупівлю продуктів харчування. “Одним із пріоритетних напрямів роботи відділення є здійснення заходів щодо запобігання та припинення порушень суб’єктів господарювання у вигляді недобросовісної конкуренції. У цьому році всього територіальним відділенням припинено 12 таких порушень конкурентного законодавства”, – констатував голова обласного територіального відділення. Загальна сума штрафних санкцій, накладених на порушників законодавства про захист економічної конкуренції, за вісім місяців цього року склала 211 тис. грн.
Відповідно до чинного законодавства, штрафи сплачують суб’єкти господарювання до Державного бюджету України. Максимальна сума штрафних санкцій, які можуть накладати органи Комітету на порушників конкурентного законодавства, становить 10% доходу від реалізації продукції за останній звітний рік. Разом з тим, адміністративна колегія територіального відділення до порушників не завжди застосовує максимальні штрафні санкції – при визначенні розміру штрафу враховується фінансово-господарський стан підприємств, адже важливо, щоб суб’єкти господарювання, припинивши порушення законодавства, і надалі змогли працювати на регіональних ринках та сплачувати податки до бюджету, підкреслив Віктор Мотуляк.