На Бурштинській ТЕС розпочалась підготовка до зими

Економіка31 березня 2017, 19:30 449 0

Вартість річної ремонтної кампанії – 150 млн гривень, з них 60 мільйонів буде витрачено на капітальний ремонт першого енергоблоку, відбудеться модернізація обладнання на дев’ятому і десятому енергоблоках станції. Одним із пріоритетних напрямів ремонтних робіт для компанії ДТЕК лишається заміна та ремонт електрофільтрів з метою зниження шкідливих викидів у навколишнє середовище, повідомляє прес-служба «ДТЕК Західенерго».

«ДТЕК багато інвестує у розвиток Бурштинської ТЕС, а особливо в екологічні проекти. На блоці № 7 після його реконструкцій ми встановили нові електрофільтри фірми Alstom (Франція) – викиди твердих частинок в атмосферне повітря зменшились до 23-37 мг/м3, – зазначив Богдан Гетьман, головний інженер ДТЕК Бурштинської ТЕС. – Завдяки реконструкції енергоблоку №5, яка закінчилася на початку 2014 року та встановленню нових електрофільтрів фірми «RAFAKO-SA» (Польща), викиди на даному енергоблоці зменшилися в 29 разів».

Кардинальний ремонт електрофільтра планується і на енергоблоці №1, ремонт якого буде завершеного 10 липня. Щоб зменшити викиди золи в атмосферу, на електрофільтрі блоку замінять 1000 елементів осаджувальних електродів, що значно підвищить ступінь очистки димових газів та суттєво зменшить викиди шкідливих речовин в атмосферу. Окрім того, проведуть ще ряд робіт, які дозволять покращити експлуатаційні характеристики енергоблоку.

Така масштабна ремонтна кампанія є передумовою успішної роботи Бурштинської ТЕС під час найбільших навантажень в опалювальний період.

«Не було зривів по навантаженню як на українську частину, так і на експорт, – сказав Андрій Шувар, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС. – На сьогодні в ремонті знаходиться три блоки. Перший блок – на капітальному ремонті по 10 липня. Дев’ятий блок зараз на поточному ремонті по 5 травня. Поступово починаємо готуватися до опалювального сезону на 2017-2018 рр. Є плани й далі інвестувати, реконструювати блоки, займатися екологічними питаннями, модернізувати станцію, щоб вона була конкурентною при новому форматі закону про енергоринок».

Загалом з 2011 року у модернізацію Бурштинської ТЕС ДТЕК вклав 1,5 млрд гривень. Компанія поступово втілює планові ремонти та заміну обладнання – і екологічний напрям у цих роботах лишається пріоритетним.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук