На фестивалі середньовічної культури «Ту Стань!» гості літали над неіснуючою фортецею

На Львівщині упродовж трьох днів фестивалили біля скель Тустані

Головні новини Львова 06.08Марічка Крижанівська, 6 серпня 2018, 16:48 1089 0

Танці, лицарські турніри, давнє містечко – Тустань, як завжди, вражає і захоплює. Цьогоріч фестиваль додав нову атракцію – віртуальний політ над скелями, де у часи Русі була могутня фортеця.

«Ото заглядаю всередину у фортецю. Вона дерев'яна, тут дуже гарно навколо: пейзажі зроблені, над лісом хмари – дуже красиво», – ділиться враженнями Євгенія, яка віртуально літала над Тустанню.

Тим часом на центральній галявині відбувалися лицарські турніри. Реконструктори часто травмуються, бо удари справжні.

«Удари справжні, ми хочемо перемогти і б'ємося в повну силу. Я бився з сильним супротивником із Закарпаття, досить вправний боєць. Важко битися, бо спека, дуже парить обладунок», – зізнається реконструктор із Тернополя Владислав Довгалюк.

Олексій Вишневський займається напрямком реконструкції – жива історія. І за правилами, у бій йде без сучасного захисту.

«На мені під час бою немає пластику, прихованих елементів не може бути. Якщо для моєї епохи не знайдено якихось пом'якшувальних захисних речей, то я йду в бій без захисних речей. У мене броня одягається на голе тіло, якщо я дістаю в пузо, то мені болить, значить я погано воював», – розповів реконструктор, львів’янин Олексій Вишневський.

Поруч із такою ж силою, але уже не на мечах, сходяться в поєдинках діти, аби і вони відчули себе лицарями. Їм цьогоріч віддали усю фортецю і зробили зменшену катапульту.

Тих, хто втомився від лицарської війни, кликали на майстер-класи ремісників та середньовічних танців.

А щоб уже зовсім перенестися у давні часи, відтворили середньовічне містечко. У білих шатрах живуть реконструктори, які у побуті послуговуються тільки тим, що було доступне у давню епоху. Розташувалися саме у долині біля фортеці, де історично було поселення.

«Коли ще був дитинець у фортеці, він не зовсім використовувався як житлова зона, завжди довкола були поселення. Це були дерев'яні, напівзаглиблені або в рівень із землею будівлі», – розповіла Олена Бєлкіна, учасниця клубу історичної стилізації «Відірвана бірка» (Львів).

Клуб «Застава» зі Стрия відтворив культуру скандинавських найманців у Русі – вікінгів.

«Від вікінгів у нас є мечі каролінського типу, які були поширені у північній і повністю в усій Європі в IX-XI століттях, щити збірні з дошок, шоломи нормандського типу. А ще елементи костюму: широкі штани-шаровари, ножі, сумки, браслети, прикраси – це все відноситься до того періоду IX-XI ст.», – пояснив керівник клубу «Застава» Ігор Климович.

Та головне фестивальне дійство – штурм фортеці – влаштували у суботу вночі. За легендою, мешканці фортеці виходять за оборонні мури, у них свято врожаю із танцями і гостиною. Аж раптом на них нападають кочівники, вони хочуть захопити і спалити фортецю. Люди знаходять захист за мурами. Але ворог бере їх в облогу, обстрілює запаленими стрілами, підкочує таран. На допомогу оточеним приходять русичі-вершники. Фортецю Тустань врятовано!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук