На Форумі видавців працюватиме історичний майданчик

КультураК.С., 2 вересня 20154150

Форум видавців та Український інститут національної пам’яті представив програму історичного майданчика, який працюватиме під час Форуму.

Під час його роботи відбуватимуться дискусії і презентації книг на історичну тематику. Програма «Уроки історії» підготована спільно з Українським інститутом національної пам’яті (УІНП).

Про це розповіли президент Форуму видавців Олександра Коваль та голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Усі заходи відбуватимуться у музеї «Тюрма на Лонцького» та у готелі «Жорж».

УІНП відкриє виставку «Українська друга світова», а Володимир В’ятрович прочитає лекцію «Друга світова. Війна пам’ятей». Також у програмі заплановані дискусії «Злочин і гріх комунізму: проблема подолання», «Декомунізація: розрахунок з минулим чи інвестиція в майбутнє» та багато інших заходів.

Володимир В’ятрович наголосив, що вивчення історії зараз є надзвичайно важливим, адже саме вона, її незнання та хибне трактування є тими основами, на яких сьогодні будується пропаганда.

Щодо теми ІІ Світової війни, то голова УІНП пояснив: «Ми досі живемо в наслідках цієї війни, ми досі бачимо, як міфи і стереотипи цієї війни використовуються сучасною російською пропагандою у теперішній війні проти України. І чим більше люди знатимуть реальної історії, тим менше буде можливостей маніпулювати ними».

Також він додав, що історики зараз мають бути не лише науковцями, вони мають усвідомити свою соціальну роль.

Тож низка заходів буде присвячена актуальним подіям в Україні – Революції Гідності, анексії Криму та війні на Донбасі. Зокрема, планується презентація проекту усної історії Майдану.

«Зараз є записано близько 400 інтерв’ю. Ми будемо презентувати їх як відеопроект. А до чергової річниці Революції Гідності він уже виллється у першу книгу інтерв’ю», – розповів історик.

Президент Форуму видавців Олександра Коваль наголосила, що паралельно також у готелі «Жорж» працюватиме ще одни тематичний майданчик - «Фронт і фронтир», події якого переважно присвятять Майдану та війні на сході України.

Загалом під час Форуму діятимуть 6 тематичних майданчиків.

Форум видавців у Львові триватиме 9-13 вересня. Його повну програму можна переглянути тут. Загалом організатори анонсували понад 1400 заходів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук