На Івано-Франківщині відкрилась єдина в Україні птахоферма каплунів

Економіка18 лютого 2015, 12:20 2399 0

У місті Бурштин на Івано-Франківщині працює перша і єдина в Україні компанія, що займається вирощуванням та продажем півнів-каплунів.

Власник компанії «Карпатський каплун» Ігор Філіпенко запустив птахівництво із жовтня минулого року, переїхавши до Бурштина із Криму.

Вперше Філіпенко потрапив до Бурштина у квітні 2014 року. Бізнесменові сподобалась Франківщина через курортну місцевість та близькість західного кордону. На запрошення міського голови міста, ще в минулому році він взяв участь в конференції з розвитку бізнес-середовища, організованій компанією ДТЕК.

«Мене вразило ставлення такої великої компанії до підприємців малого і середнього бізнесу – ви пропонуйте нам все, що ви хочете, а ми вам допоможемо», – поділився своїми враженнями Філіпенко.

ДТЕК  вже п’ятий рік організовує співпрацю з місцевою владою там, де працюють його енергетичні підприємства.  Компанія зацікавлена, щоб кожне невеличке місто було розвиненим, менш залежним від єдиного бюджетоутворювача  – промислового гіганта.  Тому ДТЕК запроваджує загальні проекти для допомоги бізнесменам, аби ті розпочали  довготривалі і важливі для громади проекти. Так працює і Стратегія соціального партнерства компанії ДТЕК і  Бурштина.

Тож ідею Ігоря Філіпенка  із розведенням каплунів ДТЕК охоче підтримав. Вже в квітні ДТЕК запропонував підприємцю запускати виробництво, однак той вирішив ще попрацювати в Криму.

«Зараз у Бурштині за п’ять місяців, як я взявся за проект, перебуває найбільш велике поголів’я каплунів серед всіх країн колишнього СНД», - каже з гордістю підприємець. Поки прибутку підприємство не приносить, однак бізнесмен з оптимізмом дивиться в майбутнє. Вже через чотири тижні почнеться забій птиці, а, відтак, і перші продажі.

Загальний бюджет проекту – 285 тис. грн, 100 тис. грн. з яких – це безвідсоткова позика від Фонду поворотної фінансової допомоги для розвитку малого та середнього бізнесу в місті Бурштин. Саме ці гроші отримав підприємець завдяки перемозі у конкурсі бізнесових проектів, який організував  ДТЕК. Конкурсна комісія  віддала перевагу кримчанину перш за все завдяки тому, що бізнес був корисним для міста, створював вже на першому етапі 5 нових робочих місць зі збільшенням до 12, підприємець більшу частину бюджету таки забезпечував сам і мав чималий досвід у своєму бізнесі.

Довідка

Каплун — спеціально відгодований на м’ясо, кастрований півень або каплун. За півроку набирає близько шести кілограмів ваги. Ніжність м’яса досягається особливим методом годування, який полягає в тому, що каплуна в останні декілька місяців годують сумішшю із зеленого салату, кукурудзи та сухарів, заздалегідь розмочивши їх в молоці. Особливою популярністю користуються у французів під Різдво.

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук