На Левандівці вакцинуватимуть всіх тварин через випадок сказу у лисиці

Комісія ЛМР сьогодні визначить територію карантинних обмежень, що торкнеться значної частини Львова

12:31, 3 вересня 2019

У понеділок, 2 вересня, по подвір’я особняка, що на вул. На Чвертях на Левандівці, забігла лисиця. Дві собаки кинулися проганяти непрохану гостю. Під час бійки собаки задавили лисицю. Експертиза показала, що лисиця була хвора на сказ. Нині на Левандівці у радіусі приблизно 5 км ветеринари будуть щепити всіх тварин.

Про це ZAXID.NET повідомив начальник львівської міської державної лікарні ветеринарної медицини Орест Крук.

«У понеділок о 16:00 ми вже мали результати експертизи, яка підтвердила, що лисиця була хвора на сказ. Учора собаки [які брали участь у бійці з лисицею] отримали перше щеплення від сказу, сьогодні вранці – друге, увечері буде третє і через 14 днів – четверте. За собаками двічі на добу будуть спостерігати ветеринари. Антирабічне лікування серед людей будуть отримувати лише господарі, на подвір’я яких забігла лисиця», – повідомив Орест Крук.

За його словами, наразі невідомо, чи не контактувала лисиця до цього з іншими тваринами, адже поруч є велика площа незаселеної території. Сьогодні, 3 вересня, будуть проводити подвірні обходи і вакцинувати всіх тварин в окрузі.

«І ті, яким раніше робили щеплення від сказу, також. Це є вимушена вакцинація тварин у вогнищі у радіусі приблизно 5 км. Сьогодні має засідати комісія техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Львівській міськраді, яка визначить на якій території будуть накладені карантинні обмеження», – каже Орест Крук.

Як повідомила ZAXID.NET завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш, це вже другий випадок сказу серед тварин, який цього року зафіксували у Львові. Перший випадок був у травні 2019 року, коли у Львові виявили собаку, хворого на сказ.

Останній випадок сказу серед людей був зафіксований у листопаді 2018 року. Тоді від цього захворювання померла 68-річна мешканка Городоцького району, яку вкусив її собака, хворий на сказ.

Нагадаємо, що сказ – це гостре інфекційне захворювання, що вражає центральну нервову систему і є смертельно небезпечне. Вірус людині передається від хворих тварин через укус, ослинення шкіри чи слизових оболонок, особливо якщо на них є мікротравми. Сказ не лікується, шансів одужати нема.

Як попередити захворювання на сказ?

  • Уникати контактів з безпритульними та дикими тваринами. Пояснити дітям, чому не можна гратися, гладити тощо невідомих тварин.
  • Вчасно вакцинувати від сказу домашніх тварин.
  • Якщо покусала або ослинила підозріла (невідома) чи дика тварина, місце укусу слід ретельно промити під струменем теплої води господарським милом, краї рани обробити спиртом або йодом (перекисень не підійде), накласти пов`язку і якомога щвидше звернутися до лікаря, щоб провести антирабічне лікування.

Якщо вкусила відома домашня тварина, слід встановити господаря тварини, щоб можна було встановити за нею ветеринарне спостереження.

Ірина Куліш каже: жодна людина, яку на Львівщині покусали дикі чи невідомі тварини, і якій вчасно провели антирабічне лікування, не захворіла на сказ. Та під час такого лікування слід чітко дотримуватися режиму, який встановить лікар: не переохолоджуватися, не перегріватися, не перевтомлюватися, не вживати спиртні напої.