На Львівщині 17 тисяч пенсіонерів платитимуть податки з пенсій

ЕкономікаГанна Власюк, 4 лютого 20150

Близько 17 тисяч пенсіонерів у Львівській області отримують пенсію, більшу від трьох мінімальних зарплат (3 654 грн). Згідно зі змінами в законодавстві, вони будуть змушені платити податки.

Про це сьогодні, 4 лютого, на прес-конференції повідомила заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Іванкова.

Оподатковуватись буде лише та сума, що перевищує 3 654 грн. До прикладу, якщо пенсія становить 5 тис. грн, то оподатковуватись буде лише різниця у розмірі 1 346 грн.

«Якщо розмір різниці не перевищуватиме 10 мінімальних заробітних плат - 12 180 грн, то оподаткування становитиме 15%, якщо ж він буде більшим від цієї суми, то податок становитиме 20%. До того ж пенсіонер ще буде змушений сплачувати військовий збір у розмірі 1,5 %», - зазначила Руслана Іванкова.

Нагадаємо, з літа 2014 року в Україні оподатковувались лише ті пенсії, що перевищували 10 тис. грн, точніше, сума, що була більшою від десятисячного порогу.

Зазначимо, що з 1 січня не виплачуватимуться дострокові пенсії. Йдеться про пенсії, які були призначені за станом здоров'я або після скорочення чи ліквідації умов, організацій, та відшкодовувались Центром зайнятості. З 1 січня 2015 року їх призначати вже не будуть.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук