На Львівщині поділили 360 млн грн з ДФРР, сім районів не отримають нічого

Понад 160 млн грн підуть на два виборчі округи братів Дубневичів

Обласна комісія з розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку затвердила перелік об’єктів на Львівщині, будівництво яких буде профінансоване у 2020 році. Відтак 359,6 млн грн з ДФРР скерують на 33 об’єкти у п’яти містах обласного значення та у 13 районах (із 20) на Львівщині.

При цьому майже половину з усіх коштів (понад 160 млн грн) традиційно одержать чотири райони із округів братів Дубневичів (Городоцький, Пустомитівський, Самбірський та Мостиський). А от сім районів Львівщини (Турківський, Сокальський, Стрийський, Радехівський, Перемишлянський, Жидачівський та Жовківський) не отримають взагалі нічого. Таке рішення на вечірньому засіданні у четвер, 23 січня, одноголосно підтримали 12 присутніх членів комісії (загальний склад 15).

Відповідно до затвердженого переліку, найбільше грошей на будівництво шкіл, дисадків та спортивних закладів дістанеться Городоцькому (52 млн грн на три об’єкти), Пустомитівському (50,5 млн грн на п’ять об’єктів) та Самбірському (51 млн грн на п’ять проектів) районам. Місто Львів отримає 56 млн грн, зокрема, на реконструкцію обласного перинатального центру (25 млн грн), реконструцію школи у Брюховичах (25 млн грн) та влаштування бігових доріжок та благоустрій прилеглої території Львівського державного університету фізичної культури (6 млн грн).

Натомість Кам’янка-Бузький район одержить лише 5 млн грн на один проект та Старосамбірський – 4 млн грн на один проект. А от сім районів взагалі не отримають нічого – Турківський, Сокальський, Стрийський, Радехівський, Перемишлянський, Жидачівський та Жовківський.

Розподіл коштів по містах обласного значення і районах такий:

 • Львів – 56 млн грн (три об'єкти),
 • Дрогобич – 14 млн грн (один об'єкт),
 • Моршин – 2,8 млн грн (один об'єкт),
 • Трускавець – 12 млн грн (один об'єкт),
 • Червоноград – 3,5 млн грн (один об'єкт),
 • Бродівський район – 25 млн грн (один об'єкт),
 • Буський район – 3,7 млн грн (один об'єкт),
 • Городоцький район – 52 млн грн (три об'єкти),
 • Дрогобицький район – 13 млн грн (один об'єкт),
 • Золочівський район – 21, 4 млн грн (два об'єкти)
 • Кам'янка-Бузький район – 5 млн грн (один об'єкт),
 • Миколаївський район – 12,7 млн грн (два об'єкти)
 • Мостиський район – 8 млн грн (один об'єкт),
 • Пустомитівський район – 50,4 млн грн (п'ять об'єктів),
 • Самбірський район – 51 млн грн (п'ять об'єктів),
 • Сколівський район – 17 млн грн (один об'єкт),
 • Старосамбірський район – 4 млн грн (один об'єкт),
 • Яворівський район – 7,4 млн грн (два об'єкти).

Затверджені обласною комісією переліки об'єктів на фінансування з ДФРР у 2020 році (фото ZAXID.NET)

Комісія зібралася затверджувати переліки об’єктів увечері 23 січня, оскільки, як пояснив її співголова, в.о. голови ЛОДА Василь Лозинський, днями до ЛОДА надійшов лист від Міністерства розвитку громад та територій з вимогою подати затверджені списки у міністерство до 24 січня, в іншому разі область взагалі не отримає фінансування з ДФРР. Після цього пропозиції від області ще мають затвердити у Кабміні. При цьому, з його слів, міністерство вимагало, аби у перелік включили виключно перехідні об'єкти, будівництво яких розпочалося протягом трьох останніх років і які мають високий ступінь готовності. Також мали врахувати побажання урядовців про те, що на Львівщині цьогоріч потрібно здати в експуатацію п’ять садочків, п’ять шкіл та п’ять стадіонів.

Відтак чинні посадовці ЛОДА та облради склали перелік так, що найбільше грошей, як і упродовж попередніх п'яти років, отримають так звані пріоритетні райони. «Ці об’єкти були внесені у переліки на [фінансування з ДФРР] ще попередниками», – пояснив Василь Лозинський.

Член комісії від громадськості, керівник аналітичної групи «Європейський діалог» Олександр Софійзапитав, чи не є порушенням те, що переліки сформовані без конкурсу, як це було раніше, а відтак рішення комісії може бути анульоване. З його слів, усі області і в цьому році ділили кошти ДФРР на конкурсній основі, окрім Львівської та Хмельницької. На це т.в.о. директора департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда запевнив, що це не суперечить постанові уряду і про це він консультувався у міністерстві.

Під час засідання жодних змін у запропонований керівниками ЛОДА та облради розподіл коштів не вносили. Голові Гніздичівської ОТГ Івану Оліяру, який прийшов на комісію просити грошей на добудову місцевої школи, яка вже будується понад 30 років, а діти навчаються у старому приміщенні у дві зміни, відмовили. Як пояснив Василь Лозинський, цей об’єкт має високу залишкову вартість (понад 90 млн грн) і не вважається перехідним, оскільки він не фінансувався упродовж останніх трьох років.

Як повідомлялося, кошти з ДФРР на проекти надаються з 2015 року. Протягом усього цього часу пріоритетне фінансування мають згадані райони з виборчих округів Ярослава і Богдана Дубневичів, отримуючи понад 40% коштів із загальної суми, яка виділяється на Львівщину.

Як писав ZAXID.NET, раніше 11 січня комісія з розподілу коштів ДФРР не зібралася, оскільки не всі її члени погоджувалися з таким розподілом коштів у 2020 році. За відсутності голови Львівської ОДА її тимчасове керівництво не вбачає у такому розподілі нічого поганого.

Справедливого розподілу коштів ДФРР на Львівщині вимагали і львівські нардепи від «Слуги народу». Про ризик нерівномірного розподілу коштів ДФРР писала депутатка Львівської облради від «Самопомочі» Інна Свистун. Після цього у ЛОДА розподіл коштів на об’єкти дещо скоригували, однак дисбаланс у бік згаданих районів залишився.

Зазначимо, вирішальна роль в обласній комісії, яка затверджує перелік об’єктів, належить представникам БПП та людям, наближеним до Дубневичів та чинного голови Львівської облради Олександра Ганущина.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук