На Львівщині порушено 30 кримінальних справ через зарплату в конвертах

Економіка2 червня 20114420

За результатами І кварталу 2011 року інспекцією праці у Львівській області подано до прокуратур матеріалів на порушення 52 кримінальних справ за фактами виплати зарплати в конвертах неоформленим працівникам, з них порушено 30. Торік за такими фактами було порушено 39 кримінальних справ, – повідомила 2 червня під час прес-конференції начальник першого відділу контролю за додержанням законодавства, заступник Головного державного інспектора праці у Львівській області Любов Лєсна.

«Щодо прихованої зарплати, в першому кварталі 2011 року при перевірці 98 підприємців-фізичних осіб 52 матеріали нами подано в прокуратуру для порушення кримінальних справ. Йдеться про 38 фізичних і 14 юридичних осіб, якими було непрацевлаштовано 139 працівників. За цими фактами порушено 30 кримінальних справ», – сказала вона.

2010 року, за словами Любові Лєсної, було перевірено 76 роботодавців, виявлено 71, які не працевлаштували 128 працівників. За цими фактами було погіршено 39 кримінальних справ.

«Після перевірок ми видаємо приписи, найчастіше на виконання приписів підприємці працевлаштовують працівників. Звичайно, це роблять не всі. За невиконання приписів ми готуємо актив прокуратуру», – сказала вона.

Також Любов Лєсна повідомила, що за 4 місяці 2011 року інспекція праці перевірила 557 підприємств, на 11 з них виявлено факти недотримання розміру мінімальної зарплати при її нарахуванні працівникам.

«З них 7 підприємств приватної форми власності, 4 – колективної… Також ми контролюємо міжкваліфікаційне співвідношення при виплаті зарплати. Працівник, який має відповідну кваліфікацію, має отримувати вищу зарплату, ніж некваліфікований працівник. Так, на 6 підприємствах державної та комунальної, і одному підприємстві колективної власності на Львівщині визволено недотримання генеральної угоди щодо мінімального розміру тарифної ставки для робітників тих чи інших розрядів. Є факти коли кваліфікованим працівникам четвертого-п’ятого розрядів платять мінімальну зарплату», – наголосила Любов Лєсна.

Також у І кварталі 2011 року в області на 89 підприємствах виявлено факти недотримання міжкваліфікаційних співвідношень при нарахуванні заплати. З них 65 – приватні підприємства, 20 – колективної та 4 – державної та комунальної форм власності.

Загалом за І квартал 2011 року, зі слів Любові Лєсної, інспекція видала 107 приписів, 82 протоколи скеровано до суду для розгляду, 44 матеріали скеровано в прокуратуру для прийняття рішення. За невиконання приписів щодо 36 посадовців внесено постанови про накладення штрафу на понад 34 тис. грн, також зроблено 18 подань про притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Окрім того, Любов Лєсна наголосила, що зараз у парламенті на обговорення знаходиться законопроект, який передбачає, що, зокрема, за нарахування зарплати в розмірі, нижчому за визначений законом як мінімальний, з роботодавця стягуватимуть штраф розміром майже 12 тис. грн за одного працівника, а за одного неоформленого працівника – близько 34 тис. грн.

Як інформував ZAXID.NET , з початку 2011 року у Львові прокуратура порушила 6 кримінальних справ через неоформлення роботодавцями найманих працівників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук