На Львівщині "Бориславводоканал" самовільно використав води на 1,6 млн грн

Економіка7 червня 20102680

На Львівщині КП «Бориславводоканал» від 14 вересня 2009 року до 21 травня 2010 року з водозабору «Валька» самовільно використало 35400 м куб води, з водозабору «Рибник» з 2 січня по 21 травня - 418700 м куб води.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Держекоінспекції у Львівській області, інспектори з охорони навколишнього природного середовища під час перевірки КП "Бориславводоканал" виявили ряд порушень: на підприємстві не розроблено комплексних планів з охорони довкілля; в журналі реєстрації аварійних ситуацій не зазначаються обсяги втраченої води; не розроблено Інструкції щодо попередження аварійних ситуацій; здійснюється самовільне водокористування та самовільний скид неочищених стоків в р. Тисмениця.

Каналізаційні стічні води з м. Борислав потрапляють на очисні споруди м. Дрогобич. Каналізаційна мережа знаходиться на балансі КП "Бориславводоканал". Підприємству доведено ліміт по прийманню, транспортуванню стоків на очисні споруди м. Дрогобича в об’ємі 2333 м куб/добу. Фактично по каналізаційній мережі проходить 3210 м куб/добу стоків, різниця в об’ємі 877 м куб/добу самовільно з каналізаційного колектора скидається в р. Тисмениця, що призводить до забруднення поверхневих вод і в свою чергу може спричинити загибель водних живих ресурсів. Державною екологічною інспекцією в Львівській області ведеться вибірковий контроль за якістю стічних вод, що самовільно скидаються в р. Тисмениця.

Встановлено, що на території м. Борислав підприємством експлуатуються чотири локальні водозабори, які розміщені в гірській місцевості. Їх живлення здійснюється за рахунок гірських потічків, які є притоками р. Тисмениця. Водозабори побудовані ще в ХІХ ст.

Згідно листа СЕС м. Борислав, водозабори закриті та не експлуатуються. За винятком водозабору "Валька", де проводиться забір води та часткова подача в мікрорайон "Тустановичі". З даного водозабору проводиться самовільне водокористування, що є порушенням ст. 44, 48, 49 Водного кодексу України, ст. 20 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища".

Згідно проведеного розрахунку, розмір збитків завданих державі внаслідок самовільного використання поверхневих вод з водозаборів "Валька" та "Рибник" становить відповідно 126,689 тис. грн. та 1498,441 тис. грн. КП "Бориславводоканал" пред’явлено претензії на добровільне відшкодування збитків. У разі відмови Інспекцією буде заявлено позов у Господарський суд Львівської області.

У разі невиконання вимог приписів, виданих держінспектором на усунення виявлених порушень, до підприємства будуть застосовані заходи впливу, відповідно до вимог чинного законодавства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук