На Львівщині торік незаконно вирубали 7,746 тис. кубометрів деревини

Економіка14 квітня 20091920

"У 2008 році на території Львівської області було самовільно вирубано 7,746 тис. кубометрів деревини, чим завдано шкоди на 8 млн грн. 65% цього незаконного зрубу відбулося на території ДП "Лісогосподарське підприємство "Галсільліс", - повідомив сьогодні, 14 квітня, під час наради "Лісове господарство: сучасний стан і перспективи розвитку" начальник Львівського обласного управління лісового господарства Анатолій Дейнека.

За словами Анатолія Дейнеки, у Львівській області створено спеціальну лісову інспекцію, яка займається вивченням таких випадків. За результатами перевірок інспекції у 2008 році правоохоронними органами було порушено 10 кримінальних справ за фактом самовільної вирубки лісу.

"Загалом інспекцією перевірено 148 лісопильних підприємств із 700 зареєстрованих у області. Часто лісопильні діють з грубими порушеннями чинного законодавства. До того ж, ми зіткнулись із проблемою, що багато справ щодо лісопорушень залежуються у правоохоронців без розгляду. Незадовільною є діяльність судів у таких питаннях", - зауважив Анатолій Дейнека.

Він зауважив, що необхідно налагоджувати інтенсивнішу співпрацю між лісовою охороною, правоохоронним органами та органами влади.

Як зазначив голова Львівської ОДА Микола Кміть, який також брав участь у нараді, такий великий розмір збитків від самовільної вирубки лісу свідчить про те, що перевірки лісопильних підприємств є недієвими, або ж "не тих перевіряють". "Перевірено майже 150 лісопилень з 700. От тепер підрахуємо: 700 помножимо на 1 кубометр в день. Таким чином можемо отримати зовсім інші цифри щодо незаконної вирубки лісу на Львівщині", - зазначив губернатор.

Довiдка ZAXID.NET

На Львівщині ліси займають 694 тис. га, що становить 31,8% від території області та 9% від усіх лісів України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук