На Львівщині вирощуватимуть спеціальні сорти картоплі
Через три роки на Львівщині на 400 га вирощуватимуть спеціальні сорти картоплі на картоплю-фрі. Про це розповів 3 серпня після зустрічі з керівником проекту Річардом Розвадовським заступник голови облдержадміністрація Ярослав Панюра.
Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської ОДА, на Львівщині за фінансової підтримки уряду Данії працює проект «Збільшення доданої вартості в ланцюгах постачання від виробника до споживача в молочному і плодово-овочевому секторах». Як розповів заступник керівника області, проект складається із трьох частин: підтримка ланцюгів формування доданої вартості (консультації щодо ведення господарства, зберігання та реалізації готової продукції, тощо); підтримка окремих фермерів грантами (гранти на обладнання, сільгосптехніку, племінних тварин, корми, насіння, саджанці тощо); створення форуму для обміну інформацією, досвідом.
«Проект діятиме на Львівщині до грудня 2012 року. Планується, що протягом цих років в області будуть насаджені 25 га суниці. 14 приватних господарств вже зацікавилися цим напрямком, а деякі з них вже засадили перші площі суницями», – зазначив Ярослав Панюра.
Крім цього, проектом передбачено вирощування та переробку спеціальних сортів бульби, з яких виготовлятимуть картоплю-фрі. Планується, що протягом трьох років на Львівщині налагодять виробництво цієї культури на загальній площі 400 га. Заступник голови ОДА розповів, що вже сім господарств зацікавилися вирощуванням цього сорту картоплі.
Оперативні, достовірні і найважливіші новини тут Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google«Проект також передбачає створення сучасних сховищ для овочів або переоснащення новітніми системами кондиціонування існуючих складів, – розповів заступник голови ОДА. – 20 господарств області вже подали відповідні заявки».
«Впровадивши цей проект, ми зможемо підвищити продуктивність та рентабельність аграрного та переробного секторів Львівщини», – переконаний Ярослав Панюра.