На місці гудронових озер біля Львова планують побудувати сміттєпереробний завод

В ЛМР підтримали петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Грибовичах

На місці гудронових озер біля Львова планують побудувати сміттєпереробний завод
Грибовицьке сміттєзвалище

У Львівській міськраді підтримали електронну петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у с. Грибовичі, що поблизу Львова. Планують, що зведуть його на місці гудронових озер.

«Це питання є надзвичайно актуальним для м. Львова та повністю його підтримуємо», - йдеться у відповіді департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР на відповідну електронну петицію, яка від 24 лютого уже набрала 1142 підписи (при 1000 необхідних).

Водночас наголошено, що до цього питання потрібно підходити комплексно. «Споруджувати сміттєпереробний завод поблизу існуючого полігону є недоцільним, оскільки полігон вичерпав свій ресурс і підлягає поетапному закриттю та рекультивації. Тобто, необхідно здійснювати будівництво сміттєпереробного комплексу та нового сучасного полігону ТПВ», – йдеться у відповіді на петицію.

І найбільшою проблемою є відсутність земельної ділянки не для заводу, а для спорудження нового сучасного полігону, біля якого і повинен розташовуватись сміттєпереробний завод. Для будівництва нового полігону необхідна земельна ділянка площею не менше як 20 га, що дасть змогу експлуатувати його на термін 20 років.

У межах Львова такої земельної ділянки немає, наголошено у відповіді, тому її шукають на території області. Новий полігон повинен розташовуватись в межах 30-40 км від міста, оскільки перевезення на більшу відстань є нерентабельним та спричинить зростання тарифів.

Земельну ділянку шукали на території Пустомитівського, Жовківського, Яворівського, Миколаївського, Кам’янко-Бузького та Городоцького районів, проте наразі безуспішно.

«На даний час, відповідно до вищезазначених умов, найбільш раціональним місцем розміщення нового полігону та сміттєпереробного заводу є ділянка у с. Грибовичі, де зараз знаходяться гудронові озера. Гудронові озера належать «Львівському дослідному нафто маслозаводу», що перебуває у процесі банкрутства. Тому зараз проводяться переговори з громадою с. Грибовичі, опрацьовується питання нейтралізації та переміщення гудронів. Сміттєпереробний завод планується розмістити на місці гудронових озер», – мовиться у відповіді міського департаменту житлового господарства та інфраструктури.

Нагадаємо, гудрони – шкідливі відходи, які небезпечні для здоров’я та довкілля, це речовини з великим вмістом сірчаної кислоти. У січні, до слова, стався витік гудронів з тих же гудронових озер біля Грибович.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук