На «Новороздільському заводі складних мінеральних добрив» демонтують обладнання

Економіка2 лютого 20110

За ініціативою перший заступник голови Львівської обласної ради Петра Колодія, який побував минулого тижня на «Новороздільському заводі складних мінеральних добрив» на Львівщині і переконався, що в ході санації відбувається демонтаж обладнання, 2 лютого відбулася нарада в Львівській облраді з-цього приводу.

П.Колодій зазначив, що коли група депутатів ЛОР прибула на підприємство, з нього врозтіч кинулися люди, що виконували «демонтаж» обладнання. Тому зроблене припущення, що демонтаж незаконний. Зокрема депутат Михайло Блавацький наполягає на тому, що відбувається порізка заводу на металобрухт, і це санацією підприємства аж ніяк назвати не можна. Колишня заступник головного бухгалтера підприємства Віра Ляльковська емоційно заявила, що «людей звільнили з роботи, і на заводі день і ніч йде порізка на металобрухт».

На нараді повідомлено, що з понад 1 тис. працівників на підприємстві залишилися 44 працівники.

Проте керуючий санацією ВАТ «НЗСД» Олена Левкович на нараді доповіла, що санація відбувається, відповідно до затвердженого ухвалою господарського суду Львівської області Плану санації підприємства. Вона розповіла, що у санації беруть участь двоє інвесторів, яких було обрано з огляду на їх реальну платоспроможність. Планом санації передбачене погашення боргів з зарплати перед працівниками підприємства, Пенсійним та соціальними фондами, державною податковою службою, і він виконується. Натомість інвестори отримали право на  відшкодування витрат переліками майна заводу, яке за словами О.Левкович, яке й демонтують.

Щодо подальшої долі підприємства, за словами Левкович, передбачене часткове відновлення хімічного виробництва, а саме фосфорного цеху, проте не на в обсягах проектної потужності. Також запланована переробка деревини.

«Складання плану санації цього підприємства, його погодження довго тривало. На жаль, на обласний рівень він не передавався, і тут не розглядався. Представники регіонального відділення ФДМУ, відповідно до довіреності ФДМУ і наших повноважень, беруть участь в усіх засіданнях комітету кредиторів підприємства і засіданнях суду, що відбуваються. - прокоментувала ZAXID.NET начальник регіонального відділення Фонду держмайна України Наталія Горлач. - На останньому засіданні комітету кредиторів представник роздільського підприємства «Сірка» зазначив, що цех фосфорної кислоти, який ніби інвестори ВАТ «НЗСД» планують запустити, не можливо запустити без компресорної станції. Ми звернулися у відповідне галузеве міністерство, і воно підтвердило це. Тому ми, як представники власника, хочемо зобов’язати керуючу санації зупинити будь-які дії з демонтажу компресорної станиці. Хочемо підняти це питання під час засідання комітету кредиторів 7 лютого на підприємстві. У нас є право дорадчого голосу».

Оскільки підприємство «Новороздільський завод складних мінеральних добрив» було державним і підпорядковувалося профільним міністерствам, депутати профільних комісій Львівської обласної ради вирішили звернутися до уряду та Верховної Ради з вимогою проаналізувати ситуацію, і зважити, чи правильно відбувається санація підприємства. Також вони планують заслухати інформації про стан справ на підприємстві через кілька місяців.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук