На Прикарпатті подешевшали автомобілі
На споживчому ринку Прикарпаття у жовтні 2009 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 0,8%. Найбільше подорожчали яйця (на 5,7%), молоко (на 4,6%), масло (на 4,5%), тваринні жири (на 3,8%) та овочі (на 3,7%). Ціни на транспорт знизилися на 0,7%, зокрема на паливо і мастила – на 2,1%, на автомобілі – на 1,5%.
На 0,6–0,2% зросли в ціні риба і продукти з риби, цукор, джеми, повидло, мед, безалкогольні напої, інші продукти харчування, м’ясо та м’ясопродукти. Разом з тим на 1,3% подешевшали фрукти, зокрема яблука – на 14,2%.
Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,9%, зокрема на тверде паливо – на 5%, за гарячу воду – на 3%.
У сфері охорони здоров’я зростання цін на 0,9% обумовлене подорожчанням фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 1,6%).
Крім того, у жовтні подорожчали одяг і взуття (на 1,1%), послуги відпочинку і культури (на 0,7%), предмети домашнього вжитку і побутова техніка (на 0,6%), різні товари і послуги (на 0,5%), послуги ресторанів і готелів (на 0,2%).
Індекс споживчих цін сягнув 100,7%, за січень–жовтень – 108,1% (у 2008р. – 101,8% та 115,9% відповідно).