На Прикарпатті цьогоріч засіють цукровим буряком понад 5 тис. га

Економіка3 лютого 20110

У 2011 році в Івано-Франківській області прогнозують посівні площі цукрових буряків не менше 5 тис. га. Городенківський цукровий завод забезпечить сільгосппідприємства насінням, відповідно до договорів, а при необхідності – посівною та збиральною технікою. Водночас насіння цукрового буряка продаватимуть населенню.


 

 

Про це розповів заступник голови облдержадміністрації Василь Брус під час чергової робочої нарад щодо розвитку бурякоцукрової галузі у поточному році.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі голови ОДА, впродовж лютого в Городенківському, Снятинському, Коломийському, Тлумацькому, Галицькому, Рогатинському, Тисменицькому районах проходитимуть навчальні семінари для сільгосппідприємств і населення. Буде визначено місця розташування бурякоприймальних пунктів. Очікується пожвавлення діяльності ГО «Асоціація цукровиробників Івано-Франківської області».

Нагадаємо, минулого року посівні площі цукрових буряків у всіх категоріях господарств склали 3,8 тис. га, у т.ч. 3,2 тис. га - в сільськогосподарських підприємствах.
Валовий збір цукросировини, при середній врожайності в 218,2 ц/га, склав 80,4 тис. тонн проти 18,3 тис. т в попередньому році ,або в 4,4 рази більше.

Зокрема, на Городенківський цукровий завод, який запрацював у минулому році, і де працює 350 робітників, надійшло на переробку 34 тис. тонн цукрових буряків, у т.ч. 0,5 тис. тонн від приватних осіб. З переробленої сировини отримано 3,2 тис. тонн цукру, 17,6 тис. тонн жому, 1,5 тис. тонн меляси. На заводі створено 350 робочих місць.

За кожну тонну цукрових буряків, здану на переробку, при цукристості понад 16 % товаровиробник одержав 75 кг цукру, крім того - 80 % жому.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук