На «Сильвестрових рефлексіях» у Львові виконають віднайдену симфонію Максима Березовського

КультураМарічка Крижанівська, 26 грудня 2016, 19:09 374 0

У багатьох країнах світу напередодні Нового року влаштовують Сильвестрові концерти із класичними хітами. У нас таку традицію запроваджує оркестр «Віртуози Львова».

Музиканти оркестру «Віртуози Львова» інтригують сенсацією. Вперше в залі Львівської філармонії зазвучить симфонія «До мажор» українця Максима Березовського, яка понад 200 років вважалася загубленою. І лише недавно ноти знайшов в архіві Ватикану американець Стівен Фокс. Росія поспішила назвати її «Першою російською симфонією». Але вона таки наша.

На Сильвестровому концерті не обійдеться і без музичних експериментів.

«Будемо грати вперше, можливо, в історії твір Паганіні "Вічний рух" із трьома солістами. Це дуже складний твір для скрипки, і ми будемо грати втрьох, артисти оркестру, і це також дуже складно буде переплітатися між нами», – розповіла артистка оркестру Оксана Потапова.

А ще готують мелодійні твори П’яцолли, Кореллі та Вівальді.

Майстерність своїх вихованців, учнів музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької, покаже Борис Олійник, професор Львівської музичної академії. Школярі обіцяють утнути на ксилофонах складний твір.

«Хлопці, як на їхній вік, дуже добре грають. Ми виконаємо твір, складний навіть для скрипок Пабло Сарасате "Наварра", дуже технічний, а на ксилофонах він взагалі дуже технічний», – пояснив Борис Олійник.

Концерт назвали Сильвестровим, бо на Новий рік за кордоном святкують День Сильвестра.

Таку мистецьку зустріч влаштують у філармонії у четвер, 29 грудня, заради того, аби об'єднати європейську та українську музичні традиції, барокову класику з колядками.

«Цьогоріч уже вчетверте відбуватиметься цей проект оркестру «Віртуози Львова», який об'єднуватиме католицькі різдвяні свята та Новий рік з нашими традиційними українськими різдвяними святами», – додав засновник і мистецький керівник оркестру Сергій Бурко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук