На Сколівщині 23 людей за фальшивими довідками отримали з держбюджету ₴570 тис. допомоги

На Львівщині суди визнали винними 23 мешканців Сколівського району, які у 2013-2015 роках за допомогою фальшивих довідок Сколівського районного центру зайнятості отримали 570 тис. грн допомоги для малозабезпечених сімей. Найбільша сума шкоди, заподіяна окремою особою, склала понад 64 тис. грн. Про це повідомили «Наші гроші. Львів».

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень, шахрайська схема була направлена на те, щоб безпідставно отримати державну допомогу для малозабезпечених сімей, домогтися її повторної виплати або уникнути зменшення її розміру. Більшість із засуджених насправді працювали, щоправда без оформлення трудових відносин.

Для того, щоб виконати критерії призначення допомоги, працівники Сколівського районного центру зайнятості складали підроблені довідки про доходи членів сімей заявників. Крім того, маючи доступ до копій свідоцтв про реєстрацію фізосіб-підприємців, працівники центру зайнятості вносили фальшиві записи про зайнятість до трудових книжок «прохачів» чи членів їх родин. Приватні підприємці, про цих найманих працівників нічого не знали.

Слідчим досі не вдалося встановити усіх дійових осіб схеми з числа працівників центру зайнятості. Розслідування вони розпочали у січні 2016 року. Єдина особа, яка фігурує в справі, мешканка села Тухля Сколівського району Марія Цуцей, яка працювала тоді на посаді провідного фахівця з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями у Сколівському РЦЗ.

Під час допиту в якості свідка, у лютому 2016 року, Марія Цуцей сама визнала, що за винагороду — в середньому за 1800 грн — власноруч виписала, підписала та видала 51 особі фіктивні довідки про доходи від імені фізичних осіб-підприємців та внесла неправдиві відомості до трудових книжок.

Справу проти Марії Цуцей на даний час розглядає Стрийський міськрайонний суд. Її обвинувачують у пособництві вчиненню злочинів іншими особами, шахрайстві за попередньою змовою групою осіб, підробленні та збуті завідомо підроблених документів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук