На стінах Франкового університету під музику оркестру відтворять події 1918 року

У Львові відеомапінгом на на стінах ЛНУ ім. Івана Франка відсвяткують 100-річчя ЗУНРу

КультураОксана Сенишин, 16 жовтня 2018, 19:38 701 0

На стінах Франкового університету під музику з’явиться відеомапінг з подіями сторічної давності. Так урочисто відсвяткують ювілей створення ЗУНРу. Подія відбудеться у четвер, 18 жовтня. О 21:00 під стінами ЛНУ ім. Івана Франка.

Локацію обрали не випадково. Адже, кажуть історики, тут навчався і сам президент Західноукраїнської Народної Республіки Євген Петрушевич, і Кость Левицький – голова першого уряду, а багато тодішніх студентів воювали в лавах Української Галицької Армії. Вони «з’являться» на фасаді у відеомапінгу від художника-курбасівця Володимира Стецьковича.

«Володя створив цей відеомапінг із дуже великої кількості архівних документів. Ми разом із ним сиділи і опрацьовували матеріал. Із нами сиділи історики, архівісти, працівники бібліотек. Це все історичні документи. Окрім фотографій, були ще листівки тих часів. Є відео тих часів. Так що це буде дуже цікаво!», – розповів режисер дійства Андрій Водичев.

А письменник Юрій Андрухович написав текст для цього медійно-драматичного дійства під назвою «Момент і Чин, або Великі Роковини». Наче від імені українців, що жили за це століття. А це і ті, що були свідками Листопадового повстання, і ті, що стали учасниками Майдану.

«До прикладу, актор Колісник грає роль сучасної людини, я – Олена Степанівна, а актор Андрій Петрук – людина з середини ХХ ст., це 60-ті роки. Це люди з різного часового відтинку, які стараються розібратися, чому так сталося – задають питання: чому-чому-чому? Які провокують!», – пояснила акторка Валерія Котеленець.

Усе супроводжуватиме музика Євгена Станковича, Василя Барвінського, Арво Пярта, сучасного естонського композитора. А в найдраматичніші моменти Ukrainian festival orchestra імпровізуватиме.

«Для мене це буде такий згусток емоцій! Начебто, до горла щось підступає і тисне, а коли відходить, то щось таке сердешне виходить. Лагідне і водночас дуже душевне», – поділився емоціями диригент Ukrainian festival orchestra Іван Остапович.

Емоцій додасть й електронна музика.

«Це буде ретроспектива і в музиці. Того, що відбулось, і того, що є зараз. Ми використовуємо також трішки симфонічної музики: це інструменти, які входять до класичної музики, але це обрамлюється електронними бітами, електронними звуками, які вкраплюються і підсилюють все дійство», – підсумував автор звукового дизайну Олесь Коваль.

Основний меседж святкування: «Україна – Держава сильних!»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук