На Стрийщині хочуть створити громаду, яка займає 3/4 площі району

СуспільствоІрина Панчишин, 10 жовтня 2016, 20:14 1299 0

На цілий район лише чотири громади – такий перспективний план в рамках об’єднання громад Стрийщини запропонувала тамтешня адміністрація. При цьому одна з громад займає майже три чверті всього району.

Стрийщина – район на півдні Львівської області. Займає 808 кв. км. У перспективному плані районна влада запропонувала створити тут чотири громади: місто Стрий, Моршинську територіальну громаду, Грабовецьку, яка вже існує рік, та Нежухівську. До останньої мають приєднатися понад три десятки сіл. Та в центрі майбутньої громади – Нежухові, такої ідеї не схвалюють.

«Ми не можемо без згоди громад вирішувати, скільки може приєднати громада. Бюджет дозволяє, але закон про добровільне об’єднання говорить інше – це згода громад. Станом на сьогодні погоджено й об’єднано 5 сільських рад або, простими словами, сім сіл з кількістю 6,5 тисяч населення», – розповів голова Нежухівської сільської ради Михайло Яхван.

Уся справа в тому, що на території села працює завод «Леоні». Податки, які він платить, – це більш ніж половина загального бюджету районного бюджету. Якщо об’єднана громада матиме п’ять сіл, на неї прийдеться понад 44 млн грн в рік. Державі в такому випадку доведеться віддати чималу суму.

«Кошти, зароблені на Стрийщині, потрапляють через реверс на Київ – це недопустимо, тому що ми втрачаємо велику кількість грошей, а це 18 млн грн», – пояснив голова Нежухівської сільської ради Михайло Яхван.

Районна влада підрахувала – це економічно невигідно.

«Велика конфігурація, але вона дозволить залишати гроші в районі і відповідно рівномірно розприділяти», – говорить радник голови Львівської ОДА з питань децентралізації Віталій Корецький.

Аналітики попереджають, що такий перспективний план Стрийського району може стати безперспективним.

«Ще один момент дуже важливий – Стрий поділений на лівобережжя і правобережжя, є річка Стрий і міст через річку є в місті Стрию. Тому в будь-якому випадку жителі громади, якщо захочуть кудись поїхати, все одно будуть їздити до Стрия. Для мене така ситуація виглядає нелогічною», – зазначив аналітик ГО «Європейський діалог» Тарас Баранецький.

25 км від центру до найдальшого села – цієї вимоги закону ідея гігантської громади не дотримується. Тож районна влада вирішила створити тут відразу кілька центрів.

«Ми не плануємо її називати, щоб це була суто Нежухівська. Вона буде Нежухівсько-Мертюківсько-Дулібська. І зрозуміло, що умовно назвемо, що в Дулібах там буде, наприклад, відділ культури чи охорони здоров’я, там буде освіта, а в Нежухові буде адміністративний центр чи навпаки», – пояснив голова Стрийської РДА Василь Зубрицький.

11 жовтня перспективний план Стрийщини обласна рада не розглядатиме. Дали час на роздуми до кінця жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук