На Тернопільщині можуть застрайкувати працівники спиртзаводів

Економіка16 грудня 20083520

„Минулого тижня за позовом податкової адміністрації прийнято рішення про накладення непомірної заборгованості на наші спиртзаводи”, - повідомив 16 грудня журналістам голова ТернОДА Юрій Чижмарь. Голова ТОДА зазначив, що спиртова галузь є однією з основних, адже дає до 20% доходів області. Про це ZAXID.NET поінформувала прес-служба Тернопільської ОДА.

„Свого часу, у 2005 році, тодішній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко прийняла рішення, що єдиною ліцензією на оптову торгівлю спиртом має володіти Київське спиртове об’єднання. І всі спиртзаводи України (в тому числі й тернопільські) здійснювали торгівлю через столичне спиртоб’єднання.

Саме таким чином (нагадаю, відповідно до постанови Кабміну) торгівля здійснювалася протягом трьох років. І ось тепер чомусь приймається рішення, що це порушення закону і нинішня влада, в особі ДПА України, подає позов до суду про стягнення фіктивно нарахованої заборгованості. Минулого тижня програно перший такий суд і, наприклад, Марилівському спиртзаводу в Чортківському районі виставлено заборгованість по податках у розмірі понад 100 млн грн, хоч активи заводу - 20-30 мільйонів. Зрозуміло, що такий борг підприємство покрити не в змозі, а тому його можуть продати частинами", - заявив Юрій Чижмарь.

Голова облдержадміністрації повідомив, що вкотре звертається і до Президента України, і до прем’єр-міністра з проханням вплинути на ситуацію, адже бездіяльність у цьому питанні може викликати страйки серед працівників спиртової галузі, бо це ставить під загрозу саме її існування.

„У час фінансово-економічної кризи, коли важлива фінансова стабільність, коли дороге кожне робоче місце, подібне ставлення до цілої спиртової галузі незрозуміле. Як на мене - це скрита приватизація, рейдерство на рівні держави,” - зазначає Юрій Чижмарь.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук