На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами

За попередньою інформацією, компанія, яка проводила оброку, із запізненням попередила про це місцеву владу.

21 вересня

На Тернопільщині 252 людини, в тому числі 99 дітей, отруїлися після проведення агротехнічних робіт. Про це 21 вересня повідомив прес-центр управління Держпродспоживслужби області.

У відомстві розповіли, що перші повідомлення про отруєння від жителів села Іване-Пусте, Борщівського району отримали в четвер, 20 вересня. Станом на 21 вересня до лікарів звернулося 252 людини, в тому числі 99 дітей. Госпіталізації потерпілі не потребували та перебувають на амбулаторному лікуванні на базі АЗПСМ с. Іване-Пусте.

За попередньою версією, отруєння пов’язують з хімічною речовиною, якою проводила агротехнічні заходи місцева компанія ТзОВ «Акгрополіс» на полях, застосовуючи препарат «Ураган форте». Зазначимо, що препарат зареєстрований належним чином і є дозволеним для використання на території України. Проте у відомстві уточнили, що керівництво компанії порушило процедуру інформування органів місцевої влади, із запізненням повідомивши про обробку. Відтак невчасно були проінформовані і місцеві жителі.

Наразі спеціалісти відібрали зразки грунту і проводять їх детальний аналіз на залишки пестицидів. Держпродспоживслужба розслідує факт порушення норм застосування агрохімікатів і перевірить на дотримання цих норм компанію «Агрополіс».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Словенії зіткнулися два мікроавтобуси з українцями: загинула 63-річна жінка
У Львові затримали чотирьох осіб, що вчинили провокацію на Цвинтарі орлят
Пекло Під Голоском
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ