Масове отруєння селянських корів сталося на Івано-Франківщині

Власники худоби звинувачують у цьому агрохолдинг, який напередодні обробляв поля хімікатами

На Прикарпатті після обробки хімікатами полів зомліли 16 корів

На Івано-Франківщині в одному з сіл Галицького району масово отруїлась худоба, люди у цьому звинувачують агрохолдинг, що обробляє поля хімічними речовинами, пише WestNews.

Так, 22 травня у селі Мединя Галицького району отруїлось 16 корів, дві з них перебували у вкрай поганому стані. На біль у животі та недомагання поскаржилася й жінка, яка пасла худобу. Нині вона у лікарні.

Місцеві мешканці у всьому звинувачують агрохолдинг «Мрія», який напередодні окроплював у селі пшеничні поля.

«Цей агрохолдинг орендує у селі поля, 21 травня ввечері вони покропили пшеницю біля Лімниці, де випасають худобу і не попередили людей, аби ті не пускали корів. Тепер люди хвилюються, що вся худоба у селі загине», —розповідає місцева мешканка Лідія Бойчук.

Власники худоби та місцеві мешканці написали заяву до поліції

Як пише «Курс», в обласному управлінні Держпродспоживслужби повідомили, що 22 травня в другій половині дня до спеціалістів служби звернулись 10 жителів села Мединя щодо захворювання корів. Тваринам надали ветеринарну допомогу. Власникам порадили не пускати корів на пасовище і надали рекомендації щодо годівлі і догляду. Станом на 10-ту годину 23 травня жодна тварина не загинула, їхній стан задовільний.

Спеціалісти Галицького районного управління ГУ Держпродспоживслужби проводять розслідування випадку обробки полів пестицидами в селі Мединя.

Мешканці, чиї корови постраждали, написали заяви до поліції та 23 травня зранку прийшли до Галицької РДА, де від влади вимагали розслідування інциденту.

У листі, який Галицька РДА надіслала на адресу редакції йдеться про те, що агрохолдинг «Мрія» не орендує у селі Медиця земель сільськогосподарського призначення. Ветеринарну допомогу надавали лише одній корові через здуття живота. Натомість у листі зазначають, що землі у цьому селі орендує приватний підприємець О.І. Клим, який 3-5 днів тому здійснив обробку полів полікарбамідом.

До слова, нещодавно у Галицькому районі в селі Лани масово загинули бджоли. Місцеві пасічники звинуватили компанію «Гудвеллі Україна» в обробці полів гербіцидами з порушенням законодавства, що призвело до загибелі бджіл.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук