Держспоживслужба назвала причину масового мору бджіл в Україні

В кількох регіонах цього літа загинули понад 18 тис. бджолиних сімей

Причиною масової загибелі бджіл цього літа стали хімікати з полів. Про це у вівторок, 31 липня, повідомив глава Держспоживслужби Володимир Лапа, інформує прес-служба відомства.

«Держспоживслужба опрацювала понад 80 зразків, і з них у 53% підтверджувалася наявність хімічних речовин. Проблема є і вона комплексна», - заявив Лапа.

Як стверджують у службі, інструкція з утримання бджіл застаріла (вона прийнята у 2001 році). У ній є норми щодо висоти огорожі, кольору вуликів і багато іншого, що навряд чи відповідає нинішнім реаліям. В організації запевнили, що на цей момент розробляють пропозиції щодо внесення змін до цього документу.

Також, на думку глави Держспоживслужби, потрібно спростити процес отримання дозвільної документації та створити публічний реєстр пасік.

На думку Лапи, на рівні закону має бути визначено, що сільськогосподарське підприємство повинно повідомити органи місцевого самоврядування про те, що воно обробляє поля.

«Надавати потрібно таку інформацію: я буду обробляти поля таким препаратом, такою діючою речовиною, таку територію, відстань, період, таким методом (повітряним або трактором). Зараз норма рамкова і слабо здатна досягти мети, яка її стосувалася. Тому ми готуємо законодавчі пропозиції щодо додаткової регламентації: що потрібно надавати і кому, і якщо інформація надається до органів місцевого самоврядування, то має бути обов'язок посадових осіб інформувати зареєстрованих бджолярів. Я сподіваюся, коли ми змінимо ці накази та інструкції, кількість зареєстрованих пасік збільшиться», - зауважив Лапа.

Зазначимо, що раніше ЗМІ неодноразово повідомляли, що в кількох регіонах цього літа загинули понад 18 тис. бджолиних сімей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук