На відбудову підконтрольної Україні частини Донбасу потрібно понад $1 млрд

Ця сума може суттєво зрости

На відбудову підконтрольної Україні частини Донбасу потрібно понад $1 млрд

За попередніми підрахунками, лише на перший етап відновлення звільнених територій Донбасу може знадобитися близько $1 млрд 153 млн. З цієї суми понад $1 млрд припадає на потреби знищеної або пошкодженої інфраструктури та соціальні послуги.

Такі підрахунки містяться в «Оцінці шляхів відновлення і розвитку миру в Україні» (ОВРМ), яка проводилася в листопаді-грудні 2014 року спільними зусиллями Європейського Союзу, Організації Об'єднаних Націй і Світового банку під керівництвом і за участю уряду України. Цей документ знаходиться в розпорядженні DT.UA.

За словами авторів документа, цифра в $1 млрд. 152 млн 800 тис. може істотно зрости, тому що для ретельного визначення вартості потрібні масштабні консультації на рівні територіальних громад, проведення яких було неможливим через суворі часові обмеження строків попередньої оцінки.

Варто зауважити, що оцінка проводилася в грудні, а в січні-лютому з новою силою поновилися бойові дії, які стали причиною масштабних руйнувань у Дебальцевому, Артемівську, Чорнухиному, Логвиновому й інших населених пунктах. Майже всі вони зараз зайняті проросійськими бойовиками.

Також у так званій «Чорній книзі Кремля», яку днями презентував Кабмін, є цифри, що характеризують фінансово-економічні та інфраструктурні втрати, які понесла Україна у 2014 році в результаті анексії Криму та окупації частини територій Донецької та Луганської областей:

— знищено 20% нинішнього економічного потенціалу;

— 1 млн грн витрачалося щодня на проведення АТО;

— на 23 млрд грн зменшилися надходження до зведеного бюджету (з них 13,2 млрд не додали Донецька й Луганська області);

— знизилися обсяги промислового виробництва (Донецька область - 31,5%, Луганська - 42%);

— припинили роботу (зокрема й через руйнування й пошкодження) Алчевський меткомбінат, Донецький металопрокатний завод, Донецький електрометалургійний завод, Стахановський феросплавний. Практично не працює «Азовмаш». Стоять коксохіми в Горлівці, Авдіївці, Ясинуватій. Припинили роботу більшість підприємств машинобудівної та хімічної галузі, зокрема й горлівський «Стирол».

За даними Кабміну, у Луганській області станом на кінець грудня зруйновано й пошкоджено 489 житлових будинків усіх форм власності. Пошкоджено 239 розподільних газопроводів. Без газопостачання залишаються 9360 абонентів.

У Донецькій області станом на 3 лютого 2015 р. зруйновано і пошкоджено 9215 житлових будинків усіх форм власності (12% житлового фонду). Загальна сума збитків від руйнувань об'єктів житлово-комунальної та соціальної інфраструктури становить 1250,765 млн грн. Загальна сума збитків від руйнувань об'єктів електро- і газопостачання становить 526 млн грн. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук