На Закарпатті у виноградарство хочуть вкласти 342 млн грн

Економіка25 червня 20102980

На Закарпатті до 2025 року заплановано збільшити площу виноградників майже на 70% – до 7,5 тисяч гектарів. Це задекларовано у новому проекті програми розвитку виноградарства та виноробства до 2025 року. На реалізацію програми заплановано виділити доволі значну суму – майже 342 млн грн. Це кошти державного та місцевих бюджетів.

Проект нової програми представив заступник голови облдержадміністрації Віктор Феєр. Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Закарпатської ОДА, Віктор Феєр констатував, що наразі галузь виноградарства та виноробства працює не на повну потужність. Це пов’язано і з недостатнім фінансуванням держави, і з неефективним використанням земель. Ще одна проблема – ліцензія за півмільйона гривень.

Про основні аспекти програми доповідав начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА Іван Паук. Він відзначив, що на сьогодні в області площа виноградників становить 4,9 тисяч гектарів. Більше половини – в сільськогосподарських підприємствах. Вирощують виноград в п’яти районах області. Майже половина виноградників віком понад тридцять років. Понад 50% всіх сортів – це ізабельні сорти та гібриди низької якості. Столові сорти займають всього 7% всіх насаджень. Нині виробники вин через нестачу виноматеріалу змушені завозити його з-за меж області.

Програмою передбачено, крім збільшення площ, зміну структури насаджень. Передбачається перехід виключно на європейські сорти. Технічними червоними сортами планують засадити 25-40% площ, майже половину – технічними білими сортами. Інше буде віддано під столові сорти

Голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Олександр Ковач наголосив, що окрім вартості ліцензії, яку не в стані сплатити жоден винороб, складним також залишається процедура проведення атестації дрібнотоварного виробництва. За його словами, також приватні винороби згідно діючого законодавства не можуть отримувати державні дотації на посадку винограду.

«Ринок потребує «авторського» вина, яке стає дедалі популярнішим. Також треба відроджувати винні підвали, завдяки чому, як показує досвід Угорщини та Словаччини, можна започаткувати непоганий бізнес на селі, – вважає Олександр Ковач. – Нині в області вже розроблено винний туристичний шлях. І він допомагає нам залучити щороку тисячі нових туристів».

Окрім того, чимало пропозицій до проекту програми надійшло і від інших учасників презентації. Зокрема щодо створення кадастру виноградарства. Всі пропозиції буде узагальнено і включено в проект. Програми розвитку виноградарства і виноробства буде розроблено і в п’яти винних районах краю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук