НАБУ: П'ять фігурантів «газової справи Онищенка» пішли на угоду зі слідством

Одним з них є директор біржі «Львівська універсальна»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 25 серпня 20163180
Олександр Онищенко

Два з трьох договорів між ПАТ «Укргазвидобування» і двома фірмами - учасницями «газової схеми Онищенка» (ТОВ «Надра Геоцентр» і ТОВ «Фірма "ХАС"») розірвані, а п'ять фігурантів цієї «газової справи» погодилися на угоду зі слідством. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

«Станом на кінець серпня завдяки напрацюванням детективів НАБУ і участі прокурорів САП в господарських спорах, розірвані два з трьох договорів про спільну інвестиційну і виробничу діяльність між ПАТ «Укргазвидобування» і двома фірмами-учасницями так званої «газової схеми Онищенко». Згідно з даними договорів, видобутий газ шляхом проведення фіктивних аукціонів продавався за заниженими цінами підконтрольним фірмам-посередникам, які згодом перепродували його промисловим споживачам за ринковими цінами», - йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.

Крім того, п'ять фігурантів справи визнали себе винними і погодилися на угоду зі слідством. Серед них - директор біржі «Львівська універсальна», директор товарної біржі «Центр» і брокер однієї з бірж, які організовували фіктивні аукціони з продажу газу на користь фірм, підконтрольних народному депутатові Олександру Онищенко. Також угоду зі слідством уклали куратор і відповідальнп за створення фіктивних підприємств особа, через яких виводилися кошти від перепродажу газу.

Директор НАБУ Артем Ситник з приводу цього заявив: «Завдання Національного антикорупційного бюро України - не тільки викрити корупціонерів, а й знищити корупційні схеми, які завдавали збитків державі. Яскравим прикладом такої діяльності новостворених антикорупційних органів - НАБУ і САП - є виявлення і знищення так званої "газової схеми Олександра Онищенка"».

За його словами, НАБУ намагається активно використовувати сучасний механізм угоди зі слідством в тих випадках, де це дозволяє чинне українське законодавство.

«В даному випадку підозрювані активно співпрацювали зі слідством, дали цінні викривальні показання щодо організаторів злочину, а інкриміновані їм статті дозволяли укласти угоду з прокурором. При цьому питання законодавчого врегулювання механізму угоди зі слідством в корупційних правопорушеннях, підслідних НАБУ, не втрачає своєї актуальності», - пояснив Ситник.

Нагадаємо, 15 червня, співробітники НАБУ провели обшук в офісі Олександра Онищенка. За інформацією бюро, обшуки відбувалися за адресами фірм, що фігурують у розслідуванні з приводу реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з «Укргазвидобуванням». За даними НАБУ, сума, що фігурує у цій справі, – 3 млрд грн. Онищенко називає звинувачення проти нього фіктивними.

5 липня Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. Тоді депутата в залі засідань Верховної Ради не було. Пізніше того ж дня Онищенко заявив, що перебуває в Австрії.

27 липня генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру Онищенку.

29 липня Онищенко заявляв, що перебуває в Лондоні і попросив там політичного притулку. За словами депутата, там він із участю авторитетної міжнародної юридичної компанії готовий проходити всі належні юридичні процедури, щоб довести свою невинуватість.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук