НАБУ розкрило схеми виведення грошей з VAB банку мільярдером Олегом Бахматюком

Бахматюк заявив, що гроші з банку не виводились

VAB банк визнали неплатоспроможним у листопаді 2014 року

Детективи Національного антикорупційного бюро розкрили схеми, за якими до визнання VAB банку неплатоспроможним виводилися кошти. Про це пише «Економічна правда» з посиланням на ухвалу Солом’янського районного суду.

НАБУ знайшло інформацію про те, як виводилися кошти з VAB банку, який належав власнику UkrLandFarming Олегу Бахматюку, напередодні 20 листопада 2014 року, коли фінансову установу визнали неплатоспроможною.

Так, наприклад, за даними Національного антикорупційного бюро, 14 листопада було здійснено повернення депозитів в сумі 110 млн грн ПАТ «Тростянецький м'ясокомбінат» і 266,445 млн грн ПАТ «ШП «Свiтанок», попри те, що НБУ ввів заборону на дострокове повернення коштів особам, пов’язаним з банком. Обидві компанії, яким перерахували гроші, контролював Бахматюк.

18 листопада компанія Quickcom Limited затребувала у VAB банку достроково повернути 45 млн доларів кредиту, що було зроблено вже за два дні – 20 листопада. Хоча у той самий час звичайні вкладники банку не могли забрати свої кошти з банку, отримуючи по тисячі гривень в день через касу.

Також 20 листопада Наглядова рада схвалила зарахування часткових зустрічних однорідних вимог, які виникли у боржників СТОВ «Старовірський птахо комплекс», ТОВ «Агроуніверсал ЛТД», ТОВ «Інвестиційна компанія «Агросоюз РП», ТОВ «Мульті Фінанс», на загальну суму 681,573 млн грн.

Згідно з ухвалою, детективи Національного антикорупційного бюро отримали тимчасовий доступ до речей та документів членів правління, наглядової ради VAB банку у справі щодо розтрати коштів рефінансування НБУ.

Нагадаємо, Нацбанк 19 березня 2015 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку.

VAB Банк працював на фінансовому ринку України з 1992 року і до початку жовтня 2014 року за розміром активів посідав 16-е місце (23,973 млрд грн) серед усіх банків країни. На початку 2011 року співвласником VAB Банку став Олег Бахматюк, який заявив про намір сконцентрувати більше 50% акцій фінустанови.

Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за статтею «Розкрадання в особливо великих розмірах» щодо можливих неправомірних дій службових осіб неплатоспроможного банку та його власника Олега Бахматюка. Кримінальне провадження було відкрито за зверненням Національного банку України.

Оновлено. Додано інформацію. Згодом прес-служба Олега Бахматюка поширила заяву, у якій зазначила, що справу, яку порушила НАБУ, нібито півтора року досліджували, а потім припинили інші правоохоронні органи.

«Справу була закрито за відсутністю складу злочину. Як наголосив інвестор VAB банку Олег Бахматюк, «було офіційно доведено, що ніякого виведення грошей з банку не було. Це документально підтверджено іншими правоохоронними органами, справу було закрито. Всі ті операції, про які йдеться в поданні детектива НАБУ - були внутрішньобанківськими операціями. Гроші не виходили з банку», — цитує прес-служба Олега Бахматюка.

«Також, хочемо наголосити, що представники банку неодноразово вказували представникам НАБУ на всі ці факти, але детективи НАБУ ухвалили рішення ігнорувати будь-які логічні доводи. Хочемо нагадати, що згідно з законом «Маски-шоу стоп» слідчі органи не мають право повторно відкривати закриті справи. Але, як бачимо закон ігнорується і не діє. На жаль, зараз доведеться тратити масу часу, зусиль і коштів платників податків на те, щоб довести давно доведені факти», — наголосили в прес-службі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук