«Нафтогаз» прогнозує різке падіння цін на газ влітку через теплу зиму

Директор інтегрованого газового бізнесу «Нафтогазу України» Андрій Фаворов допускає падіння цін на природний газ у Європі та Україні влітку до 100 доларів за тисячу кубометрів.

«[Нині] 150 доларів, і я думаю, влітку ми до $100 доберемося. У нас плюсова температура в лютому. У лютому! Це нечувано. У нас ті самі проблеми, що й у «Газпрому» та європейських добувних компаній – реалізовувати газ, коли він не потрібен через ці температурні умови. Тому ціна буде низькою», – сказав він на прес-конференції в понеділок, 17 лютого, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Окремо Фаворов зазначив, що низький попит на газ в Європі через теплу зиму збільшить попит на послугу з його зберігання.

«Ми бачимо, що з точки зору трейдерів змінився підхід, вони бачать додану вартість і цінність сховищ. У Європі всі сховища забиті, і вони повезуть його сюди тримати, тому що дівати його нікуди більше. Зими немає, низьке споживання. Для України це плюс – сховища затребувані», – сказав він.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

Станом на 15 лютого 2020 року Ппідземні газосховища України заповнені на 52,7% від проектної потужності. Загалом «Нафтогаз» володіє 12 газосховищами, які здатні зберігати до 31 млрд кубометрів газу.

Також зазначимо, що ціна газу в Україні тепер залежить від його середньоринкової вартості на нідерландській біржі і не може її перевищувати. Однак до цієї вартості також додаватиметься торгова націнка «Нафтогазу» у розмірі 1,917%, а також – плата за його транспортування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук