Нафтогаз з 1 липня припиняє закупівлю російського газу

Україну не влаштовує ціна російського газу в $247 за тисячу кубометрів

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 30 червня 20157700
Нафтогаз з 1 липня припиняє закупівлю російського газу

У зв’язку з тим, що 30 червня 2015 р. завершується термін дії додаткової угоди між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром», а умови подальшого постачання російського газу в Україну не були узгоджені під час останніх тристоронніх переговорів у Відні, «Нафтогаз» припиняє закупівлю газу в російської компанії.

При цьому транспортування газу територією України для європейських клієнтів «Газпрому» продовжуватиметься в повному обсязі згідно з контрактними умовами, повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

«Важливою умовою відновлення закупівлі російського газу є узгодження тимчасової позиції щодо спірних пунктів контракту між «Нафтогазом» та «Газпромом» на термін щонайменше до завершення 1 кварталу 2016 р. Домовленості мають бути викладені та закріплені у такий спосіб, що надасть кожній зі сторін впевненість у їхньому виконанні», – йдеться в повідомленні української компанії і наголошується, що питання остаточних розрахунків між Нафтогазом та Газпромом буде вирішено у процесі арбітражного розгляду стосовно контракту на поставку газу між Нафтогазом та Газпромом в Арбітражному інституті Стокгольма.

Аби уникнути небажаної ескалації в газовому спорі та запобігти ризику перебоїв з постачанням газу європейським споживачам в зимовий період, українська та європейська сторони запропонували російській стороні узгодити таке тимчасове рішення, але російська сторона наразі не підтримала цю пропозицію та відмовилася від підписання тристороннього урядового протоколу, йдеться у повідомленні.

«Нафтогаз» сподівається, що за сприяння Єврокомісії сторони найближчим часом дійдуть згоди щодо прийнятних умов постачання газу з РФ для України. «Нафтогаз» готовий взяти участь в тристоронніх переговорах з цього питання в будь-який час, погоджений трьома сторонами», – запевнили у компанії.

Крім того, як заявив у Відні після тристоронніх переговорів України, Росії та Єврокомісії міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, Україна не має наміру купувати в РФ газ за ціною, встановленою для III кварталу ($247,18 за тисячу кубометрів, яка дорівнює ціні II кварталу).

«Ми будемо купувати газ. Але не російський — поки не домовимося про ціну, будемо закуповувати з інших джерел», - цитує Демчишина «Интерфакс».

У розмові з журналістами він сказав, що українську сторону не влаштувала встановлена для III кварталу ціна, тоді як в Києві очікували, що ціна буде визначена за умовами «зимового пакета» зі знижкою не менше 30% — таким чином, вийшло б близько $200.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак зазначив, що немає необхідності надавати «Нафтогазу» знижку більше ніж $40, оскільки тоді ціни будуть нижчими від ринкових.

Нагадаємо, 30 червня у Відні пройшов черговий раунд газових перемовин за участю України, Росії і ЄС, який виявився безрезультатним.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук