«Нафтогаз» заявив про заплановане збільшення ціни на газ для населення з 1 травня

Компанія, аби уникнути подорожчання, попросила уряд скасувати норму про покладення спеціальних обов’язків. Водночас в уряді стверджують, що збільшення ціни на газ не буде

«Нафтогаз» заявляє, що із 1 травня доведеться підняти ціну на газ

НАК «Нафтогаз України» звернулась до уряду з проханням скасувати Положення про покладення спеціальних обов’язків (ПСО), бо інакше компанія буде змушена з 1 травня підняти ціну на газ для населення на 15%.

«Ціна на газ для роздрібних постачальників газу для населення, виробників теплової енергії та інших захищених категорій споживачів з 1 травня 2019 року піднімається на 15% до рівня 7184,8 грн за 1 тис. м3 (без урахування ПДВ та витрат на транспортування і розподіл)», – йдеться в повідомленні компанії.

«При цьому ринкова ціна газу на травень, опублікована станом на 16 квітня Українською енергетичною біржею, становить 6800 грн за 1 тис. м3 з ПДВ, або на 27% нижче ціни, розрахованої згідно з вимогами Кабінету міністрів», – додала прес-служба.

Водночас, «Нафтогаз» стверджує, без рішення Кабінету міністрів про скасування Положення про покладення спеціальних обов’язків вони не мають права самостійно зменшувати вартість ресурсу, який постачають роздрібним постачальникам газу, виробникам тепла та іншим споживачам, які підпадають під дію Положення про ПСО.

«9 квітня 2019 року НАК «Нафтогаз України» звернулась до Кабінету міністрів з проханням скасувати затверджене ним Положення про покладення спеціальних обов’язків, яке вимагає підвищення ціни на газ для населення з 1 травня 2019 року, або внести відповідні зміни до нього. Наразі для Нафтогазу є обов’язковим виконання вимог постанови КМУ №867 від 19.10.2018, яка затверджує Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», – зазначила прес-служба.

У компанії заявляють, що постанова №293, ухвалена урядом 3 квітня 2019 року, не звільняє «Нафтогаз» від зобов’язання виконувати чинну постанову №867, з огляду на норми прямої дії статей 8 та 19 Конституції. Вона також не накладає на «Нафтогаз» нових спеціальних обов’язків та не скасовує чинного Положення про ПСО.

«Нафтогаз неодноразово звертався до уряду з проханням скасувати постанову №867 або привести встановлену нею ціну до рівня ринкової. Порушення цього Положення загрожує компанії та її посадовим особам як відповідальністю за порушення Ліцензійних умов постачання природного газу, так і відповідальністю за кримінально карані правопорушення», – зазначили у НАК.

Водночас Міністерство енергетики та вугільної промисловості заявляє, що відповідно до постанови № 293 уряду НАК «Нафтогаз України» з 1 травня 2019 року може не підвищувати ціни на газ для населення.

«Державна компанія НАК «Нафтогаз України», відповідно до Постанови КМУ №293, зобов’язана з травня знизити ціни на газ для населення. Якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше», – повідомила прес-служба відомства у Facebook.

На переконання юристів Міненерговугілля, щоб продавати газ населенню дешевше, скасовувати спецобов'язки «Нафтогазу» не обов’язково.

Як пише «Економічна правда», раніше голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив про зниження в квітні 2019 року ціни імпортованого газу нижче встановленого для населення рівня, затвердженого постановою Кабміну про PSO. Згідно з його розрахунками, із урахуванням ПДВ і витрат на транспортування і поставку ціна газу очікується на рівні приблизно 8380 грн/1 тис. м3, тоді як населення, згідно з постановою, платить 8550 грн за 1 тис. м3.

Через це Коболєв запропонував Кабінету міністрів скасувати режим спецзобов'язань і відкрити ринок побутових споживачів для конкуренції між постачальниками.

З 1 листопада 2018 року кінцева ціна на газ для населення становить 8548,92 гривні за тисячу кубометрів. З 1 травня 2019 року по 31 грудня 2019 року ціна на газ для населення, згідно з попередніми розрахунками, становитиме приблизно 9851,66 гривні за 1 тис. м3.

А з 1 січня 2020 року «ринкова» ціна на газ для населення за умови збереження показника базової ціни буде на рівні приблизно 12313,85 гривні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук