«Нафтогаз» знизив ціну газу для населення на 17 копійок за кубометр

Нова ціна діятиме лише для тих, хто купує газ у «Нафтогазу» без посередників

Газ для населення з квітня став дешевшим на 17 копійок

НАК «Нафтогаз України» виконав розпорядження уряду і знизив ціну на газ для населення з квітня 2019 року з 8,55 грн за куб. м до 8,38 грн за куб. м, тобто на 17 копійок за куб м, повідомила прес-служба «Нафтогазу». Однак таке підвищення не зачепить тих, хто купує газ в інших компаній, крім «Нафтогазу».

«Ми вже виконали сьогоднішнє доручення Прем'єр-міністра і з 1 квітня продаємо газ населенню за ціною нижче 8,55 грн», – сказано в повідомленні.

Зокрема, «Нафтогаз» ще 19 березня опублікував цінові пропозиції на природний газ з 1 квітня 2019 року для промислових споживачів.

«В березні компанії «Нафтогазу» скористалися привабливою ринковою ситуацією і закупили достатні обсяги газу для забезпечення побутових споживачів групи», – зазначили тоді у компанії.

«Враховуючи це, «Нафтогаз України» знизить ціну на квітень для своїх побутових споживачів в Кіровоградській області та інших регіонах на 2%. Таким чином, кінцева ціна газу для побутових споживачів «Нафтогазу» складе 8,38 грн за куб. м замість 8,55 грн за куб. м», – йдеться у поясненні.

Водночас, промислові споживачі «Нафтогазу» купуватимуть газ, на умовах попередньої оплати, за ціною 5990 грн/тис. куб. м.

У компанії стверджують, що їм вдалося знизити ціну на газ за рахунок зниження власної маржі.

«Вплинути на маржу інших компаній-постачальників ми не можемо, це приватні компанії», – пояснили у НАК.

Крім того, у «Нафтогазі» стверджують, що зобов‘язані продавати газ компаніям-постачальникам за ціною, встановленою у постанові №867, тому закликають Кабмін скасувати цю постанову та прибрати посередників у вигляді приватних збутових компаній з відносин між групою «Нафтогаз» та побутовими споживачами".

Раніше в середу, 3 квітня, уряд дозволив «Нафтогазу» продавати газ населенню дешевше, а ніж це прописано у спецзобов’язаннях. Згідно з цим рішенням, «Нафтогаз» отримує право встановлювати менші ціни, ніж 8,55 грн за кубометр, але не вищі.

«Українська правда» зазначає, що раніше голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв запропонував відмовитися від регульованих урядом цін на газ для населення. За його словами, з урахуванням ПДВ і витрат на транспортування і постачання ціна імпортного газу складе приблизно 8380 грн за тис. кубометрів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук