Наглядова рада НСТУ розірвала контракт з Зурабом Аласанією

Аласанія працюватиме на цій посаді ще два тижні

19:09, 31 січня 2019

У четвер, 31 січня, наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) прийняла рішення про дострокове відсторонення Зураба Аласанії з посади голови правління компанії, повідомила заступниця голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.

Як повідомила вона у коментарі «Детектору медіа», рішення було ухвалене на черговому засіданні наглядової ради більшістю голосів: за проголосували 9 присутніх членів наглядової ради, проти – 3.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва сказала, що це питання неодноразово піднімалося, але раніше його не ставили у порядок денний. «Сьогодні питання про розірвання контракту було розглянуто, оскільки на засіданні мали почути аргументи усіх членів наглядової ради. Рішення приймали з дотриманням всіх процедур, таємним голосуванням. Із 12 присутніх 9 людей проголосували за недовіру голові правління», – сказала вона.

При цьому ані Лебедєва, ані Остапа не назвали причину, з якої наглядова рада НСТУ розірвала контракт з Аласанією. Сам Аласанія також від коментарів відмовився.

Лебедєва додала, що детальніше про те, що відбувалося на засіданні перед таємним голосуванням, можна буде дізнатися з опублікованих протоколів на сайті «UA: Суспільне мовлення».

За її словами, Зураб Аласанія буде працювати головою правління ще 2 тижні, тоді наглядова рада НСТУ призначить тимчасового виконувача обов’язків голови правління. Крім того, наглядова рада буде готувати оголошення позастрокового конкурсу на посаду голови правління Суспільного. Для цього потрібно створити комісію, розробити умови конкурсу, проголосувати за оголошення конкурсу тощо.

Голова наглядової ради пояснила, що розірвання контракту Зурабом Аласанією не стосується членів правління НСТУ та решти його команди. Те, чи вони залишаться у компанії – їхній вибір.

Пізніше народний депутат Мустафа Найєм повідомив, що ініціатором розриву договору з Аласанією виступив член наглядової ради НСТУ В'ячеслав Козак (включений туди за квотою Радикальної партії Олега Ляшка).

«Запропонував включити до порядку денного і проголосувати в закритому режимі», – заявив Найєм.

Пізніше стали відомі деякі підстави звільнення Аласанії. Зокрема, член наглядової ради НСТУ Олександр Павліченко повідомив, що звільнення Аласанії відбулося на підставі аудиту благодійного фонду на підтримку НСТУ. А згодом сам Аласанія оприлюднив частину проекту рішення наглядової ради, де вказано, що НСТУ не висвітлив три важливих заходи, два з яких були за участю президента. Також у проекті рішення критикувався підхід Аласанії щодо деполітизації новин на телеканалі «UA: Перший».

10 квітня 2017 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію строком на 4 роки.

25 березня 2014 року Кабінет міністрів України призначив пана Аласанію генеральним директором Національної телекомпанії України. Його кандидатуру було запропоновано уряду представниками медіаспільноти. Уже тоді він заявив, що кінцевою метою реформування Першого національного бачить роздержавлення і створення на його базі суспільного мовлення. Відтоді він активно працював над досягненням мети. За час його керування вдалося об’єднати 31 державне підприємство й узяти участь у перетворенні їх на акціонерне товариство. На Першому національному кардинально змінився контент. Було вилучено з ефіру концерти Михайла Поплавського і ток-шоу Савіка Шустера: керівництво каналу вважало низькопробними і джинсовими проектами. Новини стали відповідати журналістським стандартам. Було запущено десятки нових проектів, серед них — кілька програм журналістських розслідувань, які гостро критикують владу, зокрема й Президента Петра Порошенка та його найближче оточення.

Команда Зураба Аласанії створила логотип суспільного мовлення й перейменувала Перший національний на «UA: Перший», що означає «You are: Перший». Після того як колишні ОДТРК об'єдналися в НТКУ для подальшого створення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія», Зураб Аласанія заявив, що в компанії не має бути таких понять як центр і регіони й він хоче створити одну команду. Ті регіональні філії, що позбулися замовних матеріалів, отримували логотип суспільного мовлення. Першою цей логотип почала використовувати Сумська філія НТКУ.