Аласанію звільнили з посади керівника НСТУ через ігнорування заходів за участю Порошенка

Зураб Аласанія опублікував частину проекту скандального рішення наглядової ради НСТУ

Зураб Аласанія керував НСТУ з 10 квітня 2017 року і мав бути на посаді керівника чотири роки

Звільнений напередодні з посади голови Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія у п’ятницю, 1 лютого, опублікував частину проекту рішення наглядової ради НСТУ, на підставі якого наглядова рада прийняла рішення про розірвання з ним контракту. В документі, зокрема, вказано, що НСТУ не висвітлила щонайменше два заходи за участю президента України Петра Порошенка.

«Не рішення, але частина проекту такого рішення НР, на якому НР базує відсторонення. Хоч би не палилися так відкрито...» – написав він у Facebook і оприлюднив відповідну фотокопію.

Частину рішення, яке він оприлюднив, члени наглядової ради розглядали позапланово на засіданні 31 січня, після чого таємно проголосували за розірвання контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією, який, згідно з контрактом, мав би керувати компанією упродовж чотирьох років, до 2021 року.

В опублікованому документі зазначено, що Зураб Аласанія «не організував мовлення каналу “UA: Перший” ні як “суспільно-політичного каналу” (відповідно до вимог закону), ні як каналу “інформаційного та суспільно-політичного мовлення з елементами просвітництва” (як зазначено у вказаній перехідній концепції)».

У рішенні зазначено 3 події, дві з яких за участю президента України Петра Порошенка, не були висвітлені на «UA: Першому».

«Внаслідок цього канал, зокрема, не висвітлив оперативно або не висвітлив взагалі (крім коротких згадок у новинах) такі важливі події, як Хресна хода за єдину помісну церкву 28.07.2018 р. (за участі щонайменше 65 тисяч громадян), Засідання Генасамблеї ООН 26.09.2018 р. за вкрай важливих для України питань (включно з виступом президента України), роботу IX Міжнародного економічного форуму “Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи” (за участю глави держави)», – написано в опубліковій Аласанією частині проекту рішення.

У документі також зазначено, що під керівництвом Зураба Аласанії компанія упродовж 2018 року впроваджувала хибно зрозумілий принцип «відсторонення від влади», аж до повної деполітизації новин, що прямо суперечить вимозі місії ПАТ «НСТУ» – «Надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну і світ».

Переглянути частину проекту рішення наглядової ради НСТУ можна тут, натисніть для перегляду в повному розмірі

Переглянути частину проекту рішення наглядової ради НСТУ можна тут, натисніть, щоб відкрити в повному розмірі

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення достроково припинити контракт з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією. До ранку п’ятниці жодних причин такого рішення не повідомлялося, але пізніше член наглядової ради НСТУ Олексій Павліченко повідомив, що одна з підстав звільнення Аласанії пов’язана з аудитом благодійного фонду на підтримку НСТУ.

Аласанія після свого звільнення заявив, що оскаржуватиме це рішення в суді.

Нагадаємо, Аласанія керував НСТУ з 10 квітня 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук