У суботу, 13 жовтня, у Львові офіційно відкрили Будинок воїна, де впродовж трьох днів буде представлена виставка історичних плакатів, монет та зброї. Виставка, як і саме відкриття Будинку воїна, приурочені до Дня захисника України, який відзначатимуть 14 жовтня.
Будинок воїна відкрили у приміщенні на вул. Короленка, 1, яке належить Львівській обласній раді і в якому раніше функціонував російський культурний центр.
У будинку воїна представили мілітарну експозицію учасника АТО та колекціонера Володимира Правосудова. Також присутні могли побачити форму та військові обладунки українських захисників різних часів. На виставці можна побачити, як виглядала військова амуніція часів Галицько-Волинського князівства та Короля Данила, Запорізької Січі, Українських Січових Стрільців, Української Галицької Армії, Української народної республіки та Української повстанської армії, а також форму учасників Антитерористичної операції.
Усі фото прес-служби Львівської ОДА
Нагадаємо, у 2016 році обласні депутати створили комісію для перевірки будівлі і виявили, що російська громада довела її до аварійного стану – приміщення були запліснявілі та захаращені мотлохом, у внутрішньому дворику були розкидані пляшки та шприци. Під час кількох депутатських візитів у приміщення знайшли чимало радянської атрибутики, а згодом виявили, що газета товариства «Русский вестник» друкує антиукраїнську пропаганду.
Невдовзі Львівська облрада зобов’язала російський культурний центр виселитись з будівлі на Короленка. Оскільки добровільно представники товариства приміщення не покинули, 4 травня 2017 року їх примусово виселила виконавча служба.
Спочатку обласна рада планувала віддати цю будівлю одній із військових громадських організацій, однак після консультацій будівлю вирішили злишити на балансі ЛОР та облаштувати в ній Будиок воїна. За задумом, громадські організації зможуть використовувати її для проведення виставок, зустрічей та волонтерських акцій.
На реконструкцію будівлі витратили 6,2 млн грн з обласного бюджету і тривала вона три місяці. За цей час підрядники замінили дах, відремонтували фасад та замостили плитку біля входу. Усередині приміщення залишили два старі металеві сейфи, які планують реставрувати і використовувати для зберігання документів.