Напередодні приватизації на «Західенерго» тривають масові звільнення, - нардеп

Економіка29 березня 201112061

Народний депутат Олекса Гудима, міністр енергетики опозиційного уряду 29 березня під час прес-конференції у Львові оголосив, що скерував депутатські звернення до Генерального прокурора України В.Пшонки, міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка, голів Львівської, Івано-франківської та Вінницької облдержадміністрацій, голів Львівської, Івано-Франківської та Вінницької облрад з проханням зупинити процес скорочення робочих місць у ВАТ «Західенерго» напередодні приватизації цього підприємства.

Аналогічні звернення також скеровані голові Фонду держмайна України

О.Рябченку, президенту НАК «Енергетична компанія України» П.Омелянському, генеральному директору ВАТ «Західенерго» І.Галеті.

У депутатському зверненні Олекса Гудима повідомляє: «У компанії ВАТ «Західенерго» розпочалося безпрецедентне масове (до 20%) скорочення робочих місць. Для цього прийняте Тимчасове положення про надання одноразової грошової виплати працівникам ВАТ «Західенерго» при звільненні за власним бажанням або за згодою сторін. Працівникам, що погоджуються на звільнення, обіцяють фінансову допомогу, тим, що не погоджуються, погрожують звільненням відразу після приватизації вже без фінансової компенсації». Він додає: «Скорочення робочих місць в ВАТ «Західенерго» здійснюється без жодних юридичних підстав, згідно усних вказівок представника майбутнього власника у наглядовій раді компанії. Виходячи з графіку запропонованих матеріальних виплат, скорочення повинно бути здійснене до 29 квітня 2011 року, а саме до початку продажу контрольного пакету акцій ВАТ «Західенерго».

Нардеп заявляє, що скорочення у «Західенерго» в умовах фінансової кризи, зростання безробіття та соціальної напруги, порушує чинне законодавство та є злочинно аморальним. Він просить зупинити цей процес, провести розслідування та притягнути до відповідальності винних.

До запиту О.Гудима додав копію згадуваного Тимчасового положення.

Нардеп заявив під час прес-конференції, що відштовхується від інформації від працівників компанії, їх родичів, - тих, хто ще працює і тих, хто уже пішов на звільнення. О.Гудима має намір наступного сесійного тижня озвучити ситуацію, що склалася з трибуни Верховної Ради.

Нагадаємо, понад 25% акцій « Західенерго» має купити донецька компанія. Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук