Нардепам пропонують провести люстрацію у сфері освіти

Позафракційні народні депутати Юрій Дерев'янко та Ірина Суслова пропонують внести зміни до законодавства, згідно з якими депутати, котрі голосували за диктаторські закони 16 січня 2014, не зможуть займати посади ректорів вищих навчальних закладів.

За даними сайту Верховної Ради України, відповідний законопроект №2505 зареєстрований у парламенті.

Дерев’янко на прес-конференції в п'ятницю в Києві зазначив, що сферу освіти фактично обійшла люстрація.

«Політична партія «Воля» (яку очолює Дерев’янко) вважає, що ректори вищих навчальних закладів повинні пройти більш жорстку люстрацію, ніж навіть чиновники», – сказав він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми підготували і зареєстрували законопроект №2505. У випадку прийняття цих поправок такі ректори як Калетник, такі ректори, поки почесні як Ківалов… ті люди, які голосували за диктаторські закони від 16 січня і, за інформацією багатьох ЗМІ , були задіяні в шахрайських схемах у своїх ВНЗ по розкраданню майна та інших зловживаннях, такі люди не зможуть займати посади ректорів у вищих навчальних закладах», – пояснив Дерев’янко.

Запропонований законопроект передбачає внесення змін до закону про вищу освіту та в закон про очищення влади.

«Тим депутатам, які голосували за закони від 16 січня, якщо вони в майбутньому будуть балотуватися в ректори вищих навчальних закладів, законом буде заборонено впродовж 10 років займати такі посади», – додав нардеп.

Крім того, він нагадав, що одним зі способів люстрації ректорів будуть вже передбачені законом про вищу освіту вибори ректорів вишів.

Тим часом Ірина Суслова зазначила, що народні депутати направили в правоохоронні органи звернення з вимогою перевірити факти зловживань ректором Вінницького національного аграрного університету Григорієм Калєтніком, ректором Національного університету «Одеська юридична академія» Сергієм Ківаловим і відстороненим ректором Національного університету державної податкової служби Петром Мельником.

Як відомо, партія «Воля» пройшла до парламенту у складі партії «Самопоміч», але згодом відокремилася від неї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Наталія Кравець 5 квітня 2015, 12:03

  Не поїде ця «люстрацій на комісія» до Вінницького аграрного, бо є там що показати і розказати, не бояться у ВНАУ проханих чи непроханих гостей. Багато комісій тодішніх і теперішніх доклали зусиль, аби об’єктивно перевірити роботу вишу. І сумніваюся, що кандидатів на посаду ректора людям покажуть, бо нема в них такого, який би міг вийти на дебати з Г.М. Калетніком і перемогти його своїми знаннями у галузі сільського господарства, у питаннях покращення рівня вищої освіти в агарних закладах. Григорій Миколайович мав справу з фахівцями багатьох європейських держав, які знають, як сприяти економічному зростанню аграрної країни.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Валерий Барановский 3 квітня 2015, 16:55

  Разумное требование. Нужно быть по отношению к руководителям ВУЗов еще более жесткими. Разве можно отставлять на своем месте откровенного сепаратиста, ректора Одесского экологического университета Степаненко? Не следует ли должным образом оценить скользкий конформизм труса Коваля, ректора Одесского национального университета? Систему образования следует обновлять с тем же энтузиазмом, что и судейскую.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук