Єпископа УПЦ (МП) з кількома громадянствами затримали в аеропорту «Бориспіль»

Як з’ясували правоохоронці, єпископ Гедеон володіє паспортами декількох країн

22:39, 13 лютого 2019

Настоятеля скандально відомого храму біля фундаменту Десятинної церкви в Києві єпископа Гедеона затримали в аеропорту «Бориспіль». Повідомлення про це розміщено на сторінці священнослужителя в Facebook.

На розміщених в соцмережі відео секретар єпископа просить про молитву, оскільки єпископа затримали і нібито готують до депортації, хоча, як заявляє секретар єпископа, «владика є громадянином України».

Факт непропуску єпископа УПЦ (МП) Гедеона в Україну в аеропорту «Бориспіль» підтвердив в соцмережі Спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

Водночас говорячи про причини такого рішення, Слободян зазначив: «У нього громадянство кількох країн. Прикордонники вилучили український паспорт». При цьому він уточнив, що далі з цим громадянином спілкуються інші правоохоронні органи.

Екс-помічник голови ДПСУ Роман Шевченко на сторінці в Facebook опублікував фотокопія протоколу вилучення (затримання) документа, в якому зазначено, що прикордонники виявили у нього паспорт для виїзду за кордон, який числиться як загублений. Зокрема, в протоколі міститься інформація про те, що цей документ на ім'я Юрія Харона, за даними управління Державної міграційної служби у Волинській області, внесено до обліку серед загублених, вкрадених, оголошених недійсними паспортних документів і підлягає вилученню.

У протоколі також зазначено, що єпископ Гедеон прибув рейсом «Франкфурт - Київ».

Як зазначає LB.ua, Єпископ Гедеон – в світському житті Юрій Самуїлович Харон - нестандартна для церковного життя особистість. Родом з Одеси, у 1980-х рр. минулого століття він прийняв чернецтво і священицький сан. Проходив службу в Курську і Сибіру. У 1991 р перебрався до Штатів, де довгий час служив священиком в м Санта-Барбара в Каліфорнії.

В кінці 1990-х Гедеон приїхав до Києва і відразу ж отримав місце в елітній столичній парафії - Іллінській церкві на Подолі. Туди ходили багато представників бізнесу та політикуму. До кінця не ясно, на яких підставах Харон перебував в Україні. Громадянство України отримати автоматично він не міг, оскільки ще в 1991 році емігрував з Росії в США. За словами Гедеона, там він був військовим капеланом, хоча нам не вдалося підтвердити цю інформацію. Він неодноразово заявляв, що має американське громадянство.

В мережі була опублікована інформація про те, що Гедеон має російський закордонний паспорт, виданий в російському посольстві в Україні з терміном дії до 2013 року. У російському головному управлінні з питань міграції є можливість перевірити реальність закордонного паспорта РФ. Так ось, його паспорта немає в списку недійсних (списку дійсних немає).

У травні цього року народний депутат Ігор Луценко направив до Державної міграційної служби та в Службу безпеки України запит, в якому йдеться, що в 2007 р суддя Черняхівського районного суду Житомирської області оштрафував Гедеона Харона за порушення правил перебування в Україні. З чого випливає, що на той момент у нього не було українського громадянства.

Після того, як історія з паспортом і громадянством Харона знайшла резонанс, то в мережі з'явилися фото його українського паспорта, виданого в 2011 році. При цьому громадянство Харон отримував в обхід комісії при Адміністрації президента. Згідно з реєстром міграційної служби, паспорт Харона є недійсним. Таож повідомлялось, що Харон дійсно отримав українське громадянство, але пізніше воно було анульоване, оскільки він надав недостовірні відомості при подання документів.

3 жовтня 2018 р Верховний Суд відкрив провадження за позовом настоятеля скандально відомого храму біля фундаменту Десятинної Церкви єпископа Гедеона. Він просить суд визнати постанову Верховної Ради України «Про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха про видачу Томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні незаконною і скасувати його.