Настоятель скандального «Десятинного монастиря» УПЦ МП їздить на автівках за ₴2 млн
Настоятель так званого «Десятинного монастиря» в Києві Юрій Харон володіє двома автівками за понад два млн. грн і двома квартирами. Про це повідомляє програма розслідувань «Наші гроші з Денисом Бігусом».
Зазначається, що Юрій Харон з липня 2013-го володіє п'ятирічними Porsche Cayenne та Volksvagen Multivan. Вартість таких авто — 1-1,5 млн грн кожен. Походження автомобілів Харон пояснив «дорогими друзями».
«Є в мене що завгодно. Це ж моя особиста справа. Я не питаю, що у вас є. У мене є можливості, у мене є друзі, у мене є фонд. Оформлено на фонд. Люди мені допомагають. Один подарував на День народження, інший...ну я ж не купив їх за церковні гроші, за свічки. Це ж смішно! Їде собі і їде. Так радій же за це! Заздрощі — страшна річ!», — зазначив він.
Водночас, за даними Держреєстру, автомобілі зареєстровані особисто на Харона, а не на його фонд.
Юрій Харон також володіє двома квартирами в Києві: по вулиці Луначарського (площа понад 100 м2) та у Софіївській Борщагівці (площа — 57 м2). Придбав Харон її наприкінці 2016 року.
У сюжеті також зазначається, що Десятинний монастир на своєму сайті виклав офіційний прайс за згадування прихожан у молитвах. Зокрема, довічне згадування коштує 500 грн.
Зазначається, що серед «дорогих друзів» Харона перше місце посідає керівник релігійної громади, що володіє будівлею монастиря, Михайло Гойхман. Непублічний бізнесмен став відомим за часів президентства Віктора Януковича як радник тодішнього голови Нацбанку Сергія Арбузова.
Гойхмана і Харона єднає не тільки монастир. Останній каже – є «другом і кумом дітей Гойхмана». Відтак, настоятель також чудово знає сина Михайла Гойхмана – Максима Глущенка.
В період розбудови монастиря Глущенко працював у керівництві держконцерну «Укроборонпром». Нині у його соцмережах світлини з Гедеоном перемежовуються фотографіями з першим замом секретаря РНБО Олегом Гладковським і головою наглядової ради «Укроборонпрому» Михайлом Згуровським.
Як повідомляв ZAXID.NET, 3 лютого на території Національного музею історії України зібралися учасники акції з вимогою знести каплицю УПЦ (МП), яку з порушенням законодавства звели біля фундаменту Десятинної церкви.
Пізніше активісти з націоналістичних організацій, які брали участь в акції, пішли. На території залишилися учасники АТО, активісти, блогери, архітектори та музиканти.
Раніше петиція з вимогою знести будівлю, яка належить УПЦ Московського патріархату, розташовану біля Десятинної церкви, зібрала необхідну кількість голосів для її розгляду. Міськрада має розглянути петицію протягом 90 днів.
«Десятинний монастир», – назва, яку використовують в УПЦ (МП). Фактично це є каплиця, зведена поблизу залишків фундаменту старовинної Десятинної церкви Х-ХІ ст.
Слід зазначити, що наближені до Московського патріархату джерела заявили про американське громадянство Харона.