В УПЦ (МП) просять президента США Трампа захистити їхній храм у Києві

У церкві побоюються «захоплення націоналістами» каплиці біля фундаменту Десятинної церкви

Листа до Трампа написав архімандрит Гедеон з УПЦ Московського патріархату

Намісник так званого «Десятинного монастиря» УПЦ (МП), архімандрит Гедеон написав листа президенту США Дональду Трампу з проханням захистити храм. Про це повідомив центр інформації УПЦ (МП).

«Ми зверталися до Служби Безпеки України, до мера Києва і президента України. Написали в усі існуючі органи влади, разом із міжнародними інстанціями. Звернулися до Організації Об'єднаних Націй. Звернулися до послів багатьох держав. Також ми звернулися до президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа», – сказав Гедеон.

«Намісник Десятинного монастиря УПЦ архімандрит Гедеон (Харон) довгий час служив у США. Серед братії та прихожан Десятинного монастиря є громадяни США», – стверджують у центрі інформації УПЦ.

Там також заявили, що в суботу, 3 лютого, більше трьох тисяч віруючих прийшли захищати храм «Десятинного монастиря» на Старокиївській горі від можливої спроби «захоплення націоналістами». Молитовне стояння триватиме всю ніч.

Слід зазначити, що наближені до Московського патріархату джерела заявили про американське громадянство архімандрита Гедеона.

Як повідомляв ZAXID.NET, 3 лютого на території Національного музею історії України зібралися учасники акції з вимогою знести каплицю УПЦ (МП), яку з порушенням законодавства звели біля фундаменту Десятинної церкви.

Пізніше активісти з націоналістичних організацій, які брали участь в акції, пішли. На території залишилися учасники АТО, активісти, блогери, архітектори та музиканти.

Раніше петиція з вимогою знести будівлю, яка належить УПЦ Московського патріархату, розташовану біля Десятинної церкви, зібрала необхідну кількість голосів для її розгляду. Міськрада має розглянути петицію протягом 90 днів.

«Десятинний монастир», – назва, яку використовують в УПЦ (МП). Фактично це є каплиця, зведена поблизу залишків фундаменту старовинної Десятинної церкви Х-ХІ ст.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук