Наступний конгрес міжнародного ПЕН-клубу відбудеться в Україні

Наступний конгрес міжнародного ПЕН-клубу відбудеться в Україні. Про це повідомив український письменник та публіцист, віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук.

«На конґресі міжнародного ПЕН у Ґалісії ми з Андрієм (письменник Андрій Курков – ZAXID.NET) таки добились офіційного рішення проводити наступний конґрес в Україні. Як на мене, це значно важливіше від Євробачення», - написав Микола Рябчук на своїй сторінці у Facebook.

ПЕН-клуб - міжнародна неурядова організація, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Був створений з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу; акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури; бореться за свободу слова; діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких садять до в'язниці, а деколи і вбивають за їх погляди. Це одна з найстаріших організацій, яка бореться за права людини, і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій.

Назва клубу - ПЕН - це абревіатура від англійських слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» - «поети, драматурги, есеїсти, романісти», які складаються в слово «пен» (pen) - ручка для писання.

ПЕН-клуб є неполітичною, недержавною організацією, яка перебуває в формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН.

ПЕН-клуб засновано 5 жовтня 1921 в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт та Джона Голсуорсі (останній став першим президентом клубу). Першими членами ПЕН-клубу стали письменники Джозеф Конрад, Бернард Шоу та Герберт Веллс.

13 вересня 2010 року українське відділення міжнародного ПЕН-клубу очолив один із засновників Української Гельсінської Групи український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, філософ Мирослав Маринович.

Цьогорічний конгрус ПЕН-клубу відбувався в Іспанії. Наступний конгрес пройде у вересні 2017 року. Проте в якому саме українському місті, наразі невідомо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук