Нацбанк ліквідував АТ "КБ "Експобанк" і визнав банкрутство "Укоопсілки"

Національний банк України відніс до категорії неплатоспроможних АБ "Укоопспілка" і ліквідував АТ "КБ "Експобанк". про це в понеділок, 26 січня, повідомили на сторінці прес-служби НБУ у Facebook.

"Власники АБ "Укоопспілка" не скористалися наданою можливістю відновити діяльність банку та не забезпечили його фінансову підтримку, не виконали жодних ефективних дій, спрямованих на вжиття своєчасних заходів для запобігання неплатоспроможності", - констатували в Нацбанку.

Фінансовий стан організації погіршувався протягом усього 2014 року навіть попри призначення куратора – службовця з державного регулятора. План фінансового оздоровлення "Укоопспілки" визнано таким, що "не передбачав достатніх та своєчасних заходів щодо покращення фінансового стану цього банку та приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства України".

Рішення про визнання банку неплатоспроможним схвалено "враховуючи відсутність перспектив відновлення діяльності банку, необхідність захисту інтересів вкладників та інших кредиторів".

Тепер банк підпадає під юрисдикцію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який запроваджує тимчасову адміністрацію та призначає уповноважених осіб у цій фінансовій установі.

Разом із тим, цей фонд уже запропонував ліквідувати неплатоспроможний "Експобанк", і НБУ пристав на таку пропозицію.

У Нацбанку зазначили, що до власників проблемної фінустанови "неодноразово висувалися вимоги" та "надавалися рекомендації щодо вжиття дієвих заходів, спрямованих на покращення фінансового стану".

Згодом акціонери не скористалися можливістю відновлення діяльності банку та не забезпечили фінансової підтримки. Тому Нацбанк визнав за доцільне припинити існування "Експобанку" шляхом прийняття постанови про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук