Нацбанк пом’якшив низку обмежень на ринку валютних операцій

Національний банк України (НБУ) здійснив низку змін на ринку валютних операцій, зокрема, дозволив банкам змінювати валютні курси впродовж дня і фактично скасував зняття продавцями валюти копії паспорта.

Як повідомила в середу, 8 червня, прес-служба НБУ, документ, що посвідчує особу і резидентство, як і раніше потрібен при купівлі іноземної валюти в банку, але касир зобов'язаний робити його копію тільки в тих випадках, якщо сума покупки перевищує 150 тисяч гривень (еквівалент 6 тисяч доларів).

Сьогодні ліміт на продаж валюти населенню встановлено на рівні 12 тисяч гривень (в еквіваленті), відповідно, копіювання сторінок паспорта не знадобиться взагалі.

Національний банк України дозволив банкам з 15 червня змінювати курси купівлі/продажу валют упродовж операційного (робочого) дня.

«Банк, фінансова установа має права змінювати значення курсу купівлі та продажу протягом операційного (робочого) дня з обов'язковим оформленням кожного зміненого значення відповідним наказом (розпорядженням), у якому вказується час (година, хвилина) зміни курсів», - йдеться в документі.

Згідно з постановою, регулятор також дозволив банкам встановлювати різні курси в підрозділах банку за різними адресами, щоб банки могли краще реагувати на регіональні особливості валютного ринку.

Також НБУ дозволив при здійсненні готівкових операцій з конвертації однієї іноземної валюти в іншу використовувати власний комерційний курс банку, а не офіційний курс НБУ.

Крім того, регулятор розширив перелік валют, які банки і фінустанови зможуть конвертувати, і тепер можлива конвертація готівкової валюти не тільки першої, а й другої групи класифікатора НБУ.

За оцінками НБУ, цей комплекс заходів має створити основу для детінізації готівкового валютного ринку.

Детально усі зміни описані в постановах правління НБУ №№ 341 і 342.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук