Нацбанк пояснив причини знецінення гривні

Національний банк вважає, що до зниження курсу гривні призвели сезонний і психологічний фактори. Про це повідомив в.о. глави НБУ Яків Смолій, передає Finclub.

«З 20-х чисел листопада посилився тиск на курс гривні під дією тимчасових, зокрема сезонних чинників. На пропозицію валюти впливає сезонне зменшення ділової активності. Одночасно наприкінці року традиційно посилюється тиск на валюту, також тиснуть психологічні чинники: несприятливі очікування щодо майбутньої динаміки курсу гривні», – сказав він.

На думку Смолія, фундаментальні фактори залишаються сприятливими: прискорення економічного зростання в країнах–основних торговельних партнерах України підтримує зовнішній попит на вітчизняний експорт. Зокрема, темпи зростання країн Європи в третьому кварталі були найвищими за останні 6 років, а зростання окремих країн Центральної та Східної Європи, зокрема, Румунії та Туреччини, було одним з найвищих в світі.

Смолій зазначив, що світові ціни на основні товари українського експорту залишаються на досить високому рівні: ціни на залізну руду підтримувалися високим попитом з боку Китаю, незважаючи на зниження виробництва в північних провінціях країни в рамках державної політики захисту навколишнього середовища.

«Це утримувало ціни на сталь на високому рівні. При цьому ціни на сталь українського виробництва сьогодні на 56% вище, ніж рік тому. Завдяки цьому помітно зріс металургійний експорт, що забезпечує сьогодні понад 40% пропозиції валюти», – пояснив чиновник.

Крім того, за його словами, ціни на пшеницю росли на тлі несприятливих погодних умов і зростання попиту на зернові хорошої якості.

Нагадаємо, Держбюджет-2017 був розроблений з урахуванням прогнозу середньорічного курсу гривні 27,2 грн за долар і курсу на кінець року 27,8 грн за долар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук