Нацбанк провів стрес-тест 24 українських банків

ЕкономікаАндрій Стець, 30 грудня 20184090

Національний банк України оприлюднив результати стрес-тестування 24 банків, з яких потребу в капіталі мали 13 установ на загальну суму 42,1 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

«Із 24 банків, що пройшли стрес-тестування, потребу в капіталі мали 13 установ на загальну суму 42,1 млрд грн. Без урахуванняВТБ Банку, який було визнано неплатоспроможним, потреба становила 34,7 млрд грн. З урахуванням заходів, здійснених банками та верифікованих Національним банком, на кінець 2018 року потреба знизилась до 19,7 млрд грн», - йдеться у повідомленні.

З 13 банків повністю закрили потребу в капіталі за несприятливим сценарієм чотири банки: ПУМБ, Універсал Банк, банк «Восток» та Сбєрбанк.

Ще три банки більше ніж на половину виконали плани реструктуризації: «Південний», Альфа-банк та Ощадбанк.

Інші банки мають час до кінця 2019 року на повне виконання планів реструктуризації.

У НБУ зазначили, що планують і надалі здійснювати оцінку стійкості банків та банківського сектору та публікувати її результати у розрізі фінустанов. Перелік банків, а також оновлені підходи до стрес-тестування у 2019 році, будуть оприлюднені Національним банком у січні.

Нагадаємо, Національний банк України продовжив з 14 грудня 2018 до 6 лютого 2019 року включно вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 50%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук