Нацбанк розпочав процедуру ліквідації «Укрінбанку»

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 23 березня 20162560

Національний банк України 22 березня за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалив рішення №180 про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Укрінбанк», повідомила прес-служба регулятора.

Фонд гарантування у свою чергу почав ліквідацію банку, яка буде проходити з 23 березня 2016 до 22 березня 2018 року. Ліквідатором призначено Ірину Білу, йдеться у повідомленні фонду.

Нацбанк у жовтні минулого року вже приймав рішення про віднесення банку до категорії проблемних через допущення ним протягом вересня зменшення більш ніж на 5% значення нормативу миттєвої ліквідності (Н4) понад 5 разів.

В рамках встановлених процедур Національний банк працював з керівництвом і власниками банку з пошуку шляхів поліпшення фінансового стану. Так, «Укрінбанк» надав план фінансового оздоровлення, що передбачає залучення 500 млн гривень в еквіваленті від інвестора та відновлення рівня ліквідності.

В рамках запланованих заходів банк зареєстрував у Національному банку договір позики із залучення коштів від інвестора нерезидента. Однак кошти від інвестора в банк так і не надійшли, через що 24 грудня НБУ вирішив віднести цю фінустанову до категорії неплатоспроможних.

16 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і скасував постанову правління Національного банку «Про віднесення Укрінбанку до категорії неплатоспроможних». На думку позивача, НБУ не мав права визнавати банк неплатоспроможним раніше закінчення цього терміну, проте регулятор порушив цю норму.

Як зазначається в рішенні суду, в «Укрінбанк» 22 вересня 2015 року був введений куратор, а 1 жовтня того ж року банк був визнаний проблемним. Таким чином, для відновлення платоспроможності і усунення порушень нормативів у нього був час до кінця березня 2016 року.

Як повідомили в прес-службі «Укрінбанку», 14 грудня 2015 року НБУ зареєстрував договір позики від 24 листопада 2015 року. Згідно з документом, інвестор повинен був внести в капітал банку $21 млн. При цьому «Укрінбанк» звернувся до НБУ з листом, в якому вказував, що йому потрібен час до 1 січня 2016 року, щоб угода була зареєстрована, а інвестор міг завести кошти. Однак НБУ 24 грудня визнав банк неплатоспроможним, і ФГВФО ввів в банк тимчасову адміністрацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук