Нацбанк ввів у обіг монету номіналом 10 гривень

Монети поступово замінять відповідні банкноти

ЕкономікаЮрій Братюк, 3 червня11410
Нацбанк ввів у обіг монету номіналом 10 гривень
фото НБУ
Монета номіналом 10 гривень

Національний банк України з 3 червня ввів у обіг нові монети номіналом 10 грн, які поступово замінять відповідні банкноти. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Випуск монет номіналом 10 гривень завершить процес оновлення банкнотно-монетного ряду гривні.

За розрахунками НБУ, за допомогою заміни банкнот дрібних номіналів на монети держава зможе заощадити близько 1 мільярда гривень на обслуговування готівкового обороту. Це пов'язане з тим, що тривалість обігу монети більша, аніж банкноти, тому Нацбанку не потрібно постійно друкувати та оновлювати банкноти.

Монета номіналом 10 гривень у діаметрі складає 23,5 міліметри та важить 6,4 грама. Виготовлена вона із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. У Нацбанку зазначають, що нова монета буде більшою за решту гривневих монет, тому її можна буде легко відрізнити від монет 1, 2 та 5 гривень.

На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

На першому етапі НБУ введе в обіг 5 мільйонів монет номіналом 10 гривень. Їх розподілять між підрозділами Нацбанку у регіонах України. Відділення НБУ передаватимуть монети банкам, а банки – своїм клієнтам підприємствам торгівлі та громадянам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук