Нацбанк знизив облікову ставку до 9,5%

Економіка8 червня 20101860

Національний банк з 8 червня знизив облікову ставку до 9,5% річних з 10,25% річних. Про це йдеться в повідомленні НБУ у вівторок.

Регулятором прийнято відповідну постанову від 7 червня 2010 року, яка передбачає зниження ставки і оперативне реагування на зміни на грошово-кредитному ринку через установлення на відповідному рівні процентних ставок за активними та пасивними операціями.

"Починаючи з лютого 2010 року триває тенденція до зменшення інфляційного тиску, яка проявляється у постійному зменшенні індексу споживчих цін як у розрахунку до попереднього місяця, так і в річному обчисленні", - пояснюють свій крок представники Нацбанку в повідомленні.

В ньому також зазначається, що у травні другий місяць поспіль була зафіксована дефляція споживних цін.

"Покращення макроекономічної ситуації та заходи, які були вжиті Національним банком України для стабілізації грошової одиниці, мали позитивний вплив на стан грошово-кредитної сфери", - наголошується в повідомленні.

Зокрема, починаючи з другої половини лютого 2010 року на міжбанківському ринку спостерігалося збільшення пропозиції іноземної валюти.

Це, у свою чергу, сприяло зміцненню гривні й дало змогу регулятору відновити операції з купівлі іноземної валюти, підкреслюють в НБУ.

Як відомо, попередня ставка діяла з 12 серпня 2009 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук